logo itpoint.cz

Účast českých firem na rekonstrukci Iráku se stává možnou

CzechTrade ve spolupráci s MPO zahájil projekt registrace firem, které se chtějí podílet na projektech obnovy Iráku. K dispozici je formulář s dotazy na profil firmy a nabízeného produktu. Elektronicky vyplněný profil v anglickém jazyce zájemce odešle ve formě souborové přílohy. Profily firem budou předávány na MPO. Tento seznam bude dále postoupen zastupitelskému úřadu ve Washingtonu a Kuwaitu a dále jejich prostřednictvím Americké agentuře pro mezinárodní rozvoj ...

CzechTrade ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu zahájil projekt registrace firem, které se chtějí podílet na projektech obnovy Iráku. V tomto článku naleznete odkaz na registrační formulář s dotazy na profil firmy a nabízeného produktu. K dispozici je rovněž denně aktualizovaný seznam firem se zájmem o spolupráci na poválečné obnově Iráku.

CzechTrade ve spolupráci s MPO zahájil projekt registrace firem, které se chtějí podílet na projektech obnovy Iráku. K dispozici je formulář s dotazy na profil firmy a nabízeného produktu. Elektronicky vyplněný profil v anglickém jazyce zájemce odešle ve formě souborové přílohy na e-mail irak.obnova@czechtrade.cz. Tento email je v provozu od úterý 22. 4. 2003.

Obdržené profily firem budou pravidelně předávány v předepsaných seznamech (Reconstruction of Iraq - list of recommended Czech companies) na Ministerstvo průmyslu a obchodu a budou současně považovány za souhlas k jejich zveřejnění na internetových stránkách CzechTrade a MPO. Tento seznam bude dále postoupen zastupitelskému úřadu ve Washingtonu a Kuwaitu. Jejich prostřednictvím Americké agentuře pro mezinárodní rozvoj (USAID), ORHA, v případě zapojení OSN a EU i těmto institucím.

CzechTrade a MPO vytvářejí tuto přípravnou fázi, protože zatím nejsou známy konkrétní zakázky, na nichž se bude možno v Iráku podílet. Jakmile bude systém možné účasti na projektech obnovy znám, organizátor MPO/CzechTrade začne firmám sdělovat jednotlivé možnosti dodávek. Firmy pak budou požádány o vyhotovení projektů a nabídek na určitou dodávku. Nabídky budou dále zpracovávány zvláštní pracovní skupinou tvořenou specialisty, kteří budou znát konkrétní komoditní, finanční a organizační podmínky jednotlivých kontraktů.

Registrace pomocí dotazníku je prvním krokem k možné účasti na obnově válkou zničené země - další info ZDE

BusinessInfo / obnova Iráku

Článek ze dne 25. dubna 2003 - pátek