logo itpoint.cz

ÚOHS povoluje akvizici Eurotelu

Českému Telecomu bylo již doručeno rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, které mu povoluje odkoupit od společnosti Atlantic West B.V. zbývající podíl 49 % ve společnosti Eurotel Praha, spol. s r.o., a stát se tím jediným vlastníkem Eurotelu.

Českému Telecomu bylo v pátek 8.8. 2003 doručeno rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, které mu povoluje odkoupit od společnosti Atlantic West B.V. zbývající podíl 49 % ve společnosti Eurotel Praha, spol. s r.o., a stát se tím jediným vlastníkem Eurotelu.

Toto rozhodnutí zároveň Českému Telecomu ukládá podmínku, která spočívá v povinnosti zajistit, aby jak Český Telecom tak Eurotel nadále uplatňovaly při poskytování telekomunikačních služeb takové podmínky, které nebudou žádného dalšího poskytovatele telekomunikačních služeb ani spotřebitele diskriminovat v oblasti kvality nebo ceny poskytovaných služeb. Uvedené rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže dosud nenabylo právní moci a Český Telecom je v současné době studuje za účelem určení svého dalšího postupu.

Český Telecom

Článek ze dne 11. srpna 2003 - pondělí