logo itpoint.cz

V březnu stojí telefonování do zahraničí 3,80

Ještě výhodněji volat do zahraničí mohou nyní zákazníci Českého Telecomu, prostřednictvím služby Xcall. Hovory do pevných sítí 26 zemí uskutečněné s touto službou totiž společnost dlouhodobě zlevnila na 4,80 Kč za minutu, v březnu 2003 bude za mezinárodní volání se službou Xcall dokonce účtovat snížené akční hovorné 3,80 Kč za minutu.

Ještě výhodněji volat do zahraničí mohou nyní zákazníci ČESKÉHO TELECOMU, a.s., prostřednictvím služby Xcall. Hovory do pevných sítí 26 zemí uskutečněné s touto službou totiž společnost dlouhodobě zlevnila na 4,80 Kč za minutu, v březnu 2003 bude za mezinárodní volání se službou Xcall dokonce účtovat snížené akční hovorné 3,80 Kč za minutu.

Službu Xcall není třeba nijak objednávat ani aktivovat. Přístup k ní je bezplatný a použití velmi snadné. Stačí zvolit na svém telefonu kód 952 a potom vytočit číslo jako při běžném mezinárodním volání.

Ilustruje to příklad telefonování do Německa :

Běžné mezinárodní volání 00 + 49 + volané číslo v Německu
Xcall 952 00 + 49 + volané číslo v Německu

Levně volat do zahraničí se službou Xcall je možné v pracovních dnech od 17 do 7 hodin, o víkendech a svátcích nepřetržitě. Použít ji lze rovněž pro hovory z telefonních automatů nebo při telefonátech prostřednictvím služby TELEKONTO. Xcall umožňuje spojení prostřednictvím internet protokolu.

Xcall představil ČESKÝ TELECOM svým zákazníkům poprvé v roce 2000. V době uvedení služby do provozu ji bylo možné využívat pro volání do 13 zemí, v loňském roce do 30 zemí. Od března 2003 ČESKÝ TELECOM počet destinací, kam lze prostřednictvím služby Xcall telefonovat, rozšiřuje o Maďarsko, Slovinsko, Irsko a Kypr. Celkem se tak zákazníci levněji dovolají do 34 zemí světa.

 www.telecom.cz

Článek ze dne 3. března 2003 - pondělí