logo itpoint.cz

V Rakousku byla uvedena do provozu druhá mobilní síť s technologií UMTS

Rakouští uživatelé mobilních telefonů mohou nyní využívat nové služby UMTS od dvou mobilních operátorů - mobilní telefony UMTS – Siemens U10 – nabízí rakouský mobilní operátor Mobilkom Austria. Druhým operátorem, je dceřiná společnost Hutchison Whampoa Ltd. - Hutchison 3G Austria, která se díky komerční nabídce videotelefonie stala jediným dodavatelem mobilních multimédií v Rakousku.

Rakouští uživatelé mobilních telefonů mohou nyní využívat nové služby UMTS od dvou mobilních operátorů: mobilní telefony UMTS – Siemens U10 – nabízí rakouský mobilní operátor Mobilkom Austria. Druhým operátorem, je dceřiná společnost Hutchison Whampoa Ltd. - Hutchison 3G Austria, která se díky komerční nabídce videotelefonie stala jediným dodavatelem mobilních multimédií v Rakousku. Součástí obou komerčních uvedení nové generace mobilní komunikace je právě firma Siemens: na jedné straně je to prodej mobilního UMTS telefonu U10 a na druhé je to infrastruktura UMTS, která tvoří základ pro multimediální služby společnosti Hutchison 3G Austria. Společnost Siemens ve spolupráci s firmou NEC již pro Hutchison dříve instalovala sítě UMTS ve Velké Británii a Itálii, které již byly také uvedeny do provozu.

Ve vybraných značkových prodejnách A1 v Rakousku nabízí mobilkom austria mobilní telefon Siemens U10 za 799,00 €. Brzkým prodejem telefonu U10 podporuje Siemens spuštění komerční sítě UMTS tohoto předního rakouského mobilního operátora.

S 95-ti partnery zajišťuje mobilkom austria komplexní nabídku informací: telefon U10 umožňuje využívat multimediální video služby, jako jsou např. zpravodajské služby ORF Newsflash, krátké ukázky ze světa sportu i živé nahrávky kamer sledujících dopravní provoz. Díky zabudované kameře mohou uživatelé telefonu U10 natáčet video nebo fotografovat a výsledné snímky zasílat na další zařízení.

Pro operátora sítě UMTS Hutchison 3G Austria zajišťuje Siemens dodávky základní síťové infrastruktury v Rakousku: loni v dubnu podepsaly společnosti Siemens a Hutchison 3G Austria rámcovou smlouvu na dodávky základní sítě UMTS. Již po dvanácti měsících byla síť připravena na spuštění a od května 2003 nabízí Hutchison 3G Austria multimediální služby zákazníkům. V současné době síť pokrývá pět rakouských zemských hlavních měst a do konce roku 2003 bude síť UMTS dostupná nejméně ve 25 % země.

Díky přenosovým rychlostem, které dosahují až 384 kbps, umožňuje technologie UMTS přenos videohovorů a multimediálních zpravodajských služeb, např. 3News, 3Sport nebo 3Geo, což je lokalizační navigační systém. Jako systémový integrátor podporuje Siemens mobilního operátora Hutchison 3G Austria rychlou a flexibilní integrací dalších nových aplikací do jeho mobilní sítě, aby je mohl rychle uvést na trh.

Siemens

Článek ze dne 21. května 2003 - středa