logo itpoint.cz

V síti UMTS společnosti PT Luxembourg poprvé zazvonil mobilní telefon Siemens třetí generace

Hovor prostřednictvím UMTS telefonu Siemens U10 se uskutečnil ve středu 22. ledna, a to mezi viceprezidentem skupiny Siemens mobile Lotharem Paulym a generálním ředitelem P&T Marcelem Grossem, kteří tak předvedli funkčnost technologie firmy Siemens.

I v Lucembursku již odstartoval věk UMTS – k přenosu prvního hovoru v síti UMTS v Lucembursku došlo pouhých šest týdnů po té, co mobilní operátor P&T Luxembourg a společnost Siemens, divize Mobilní informace a komunikace (Siemens mobile) podepsaly smlouvu o poskytování služeb třetí generace. Hovor prostřednictvím UMTS telefonu Siemens U10 se uskutečnil ve středu 22. ledna, a to mezi viceprezidentem skupiny Siemens mobile Lotharem Paulym a generálním ředitelem P&T Marcelem Grossem, kteří tak předvedli funkčnost technologie firmy Siemens. Prostřednictvím sítě UMTS byl dále uskutečněn přenos hudebních nahrávek, televizních a krátkých video záznamů.

Siemens mobile nyní jako jediný dodavatel vybuduje v Lucembursku pro operátora P&T celou mobilní síť UMTS. Širokopásmové služby, např. mobilní internet a přenos videa, může nyní využívat téměř 300 000 zákazníků mobilní sítě LUXGSM, kterou společnost P&TLuxembourg provozuje. S více než 100 % zákazníků GSM se P&T Luxembourg může chlubit jednou z nejvyšších penetrací mobilních telefonů na světě.

 www.siemens.cz

Článek ze dne 28. ledna 2003 - úterý