logo itpoint.cz

V únoru a březnu bude možné vyměnit i roztelefonované telefonní karty

Vyměňovat staré telefonní karty, které již byly vyňaty z originálního obalu, bude možné v únoru a březnu 2003. Český Telecom tak vzal v úvahu doporučení Sdružení obrany spotřebitelů ČR a rozhodl se nahradit nevyužité jednotky na kartách všem zákazníkům, kteří je do konce roku nestihli protelefonovat.

Vyměňovat staré telefonní karty, které již byly vyňaty z originálního obalu, bude možné v únoru a březnu 2003. ČESKÝ TELECOM, a.s., tak vzal v úvahu doporučení Sdružení obrany spotřebitelů ČR a rozhodl se nahradit nevyužité jednotky na kartách všem zákazníkům, kteří je do konce roku nestihli protelefonovat.

Neplatné telefonní karty mohou jejich majitelé vyměňovat od 3. února až do 31. března 2003.

Ty karty, které nejsou v originálním obalu, lze vyměnit osobně v prodejnách TELEPOINT (o náhradu nevybalených kusů, tj. originálně zabalených karet je možné požádat rovněž poštou - bližší informace uvádí příloha).

Pomocí čtecího zařízení pracovník TELEPOINTu na počkání zjistí počet neprovolaných jednotek na kartě a určí její zůstatkovou cenu. Zákazník pak doplatí pouze rozdíl mezi touto částkou a nejnižší bližší cenou nové karty TRICK.

Ceny karet TRICK pro účel výměny ČESKÝ TELECOM následovně zvýhodnil :

TRICK 175 = 160 Kč
TRICK 200 = 185 Kč
TRICK 300 = 280 Kč
TRICK 320 = 300 Kč

Výměna telefonní karty v prodejně TELEPOINT může vypadat takto: zákazník například přinese starou neplatnou kartu v nominální hodnotě 175 Kč (s 50 impulsy po 3,50Kč). Pracovník ČESKÉHO TELECOMU na čtecím zařízení zjistí zůstatek neprotelefonovaných jednotek,-.v tomto případě zbývá 20 impulsů. Zůstatková cena karty je tedy 70 Kč (20 x 3,50Kč). Zákazník doplatí 90 Kč a získá kartu TRICK 175 v hodnotě 175 Kč, přičemž ušetří 15 Kč.

Vyměnit staré karty je možné v maximálním počtu 3 kusy na jednu osobu, zbývající impulsy na kartách lze sčítat. Není možné měnit privátní karty s označením “PUBLICITY” a staré 150 jednotkové karty, kterým skončila platnost dříve.

 www.telecom.cz

Článek ze dne 21. ledna 2003 - úterý