logo itpoint.cz

Vánoční dárek - počítač s připojením k internetu

Prodej pěti počítačových sestav připravených na míru různým skupinám zákazníků zahájil Český Telecom. V nabídce jsou za výhodných podmínek zahrnuty sestavy určené klientům od začátečníků až po zkušené uživatele a hráče počítačových her.

Prodej pěti počítačových sestav připravených na míru různým skupinám zákazníků zahájil Český Telecom. V nabídce jsou za výhodných podmínek zahrnuty sestavy určené klientům od začátečníků až po zkušené uživatele a hráče počítačových her.

Pokud si zákazník spolu s počítačem objedná vysokorychlostní připojení k internetu přes ADSL, ISDN linku nebo běžnou telefonní linku, ušetří navíc 1300 Kč za instalaci počítače. V případě vánoční nabídky vysokorychlostního internetu od Českého Telecomu (služba IOL Broadband) tak například zaplatí za zřízení ADSL a instalaci počítače pouze symbolickou jednu korunu.

Další výhodou nabídky je prodloužená záruka 3 roky, dodávka do 5 dnů až do domu včetně instalace a základního zaškolení a pro případ poruchy servis po telefonu nebo na adrese uživatele. Cena sestav se pohybuje od 19 do 39 tisíc korun (včetně DPH) s možností nákupu na splátky a využitím zvýhodněných spotřebitelských úvěrů.

Pro běžné surfování na internetu, hraní nenáročných her a práci s aplikacemi je vhodná sestava „Začínám“ za pouhých 19 000 Kč. Pro hraní náročnějších her, úpravu digitálních fotografií a vytváření počítačové grafiky je ideální konfigurace „Domů“ za 29 000 Kč. Za 30 700 Kč je sestava „Kancelář“, určená pro každodenní kancelářskou práci. Pro nejnáročnější 3D hry s dokonalou grafikou i on-line hraní na internetu je za 39 000 sestava „Hraji“. Notebook připravený pro připojení k internetu nejen prostřednictvím pevné linky a lokální sítě, ale také Wi-Fi je v ceně 36 400 Kč.

Detailní informace zájemci naleznou na stránkách Českého Telecomu na adrese http://www.telecom.cz/domacnosti/telefonni_sluzby/balicky_pc

V ceně je bohatý balík programů a následná technická podpora. V současné nabídce jsou produkty firem AutoCont, Dell a Hewlett-Packard. Nabídka počítačových sestav Českého Telecomu bude v následujících měsících dále doplňována a rozšiřována nejen po stránce technické, ale také o další doprovodné služby.

Podle průzkumu společnosti AISA (Omnibus, INFO AISA, VII/2003) je nejčastějším důvodem, proč některé domácnosti internet doposud nevyužívají, skutečnost, že internet vůbec nepotřebují (80%), připojují se jinde (33% - nejčastěji v práci) a nemá vůbec, nebo nemá odpovídající počítač (23%). Dalším důvodem je cena počítače a připojení k internetu (76% z těch, kteří internet nemají).

Český Telecom

Článek ze dne 17. prosince 2003 - středa