logo itpoint.cz

Vláda uložila Buzkové, aby udělala revizi smluv s AutoContem

Vláda uložila ministryni školství Petře Buzkové, aby udělala revizi smluv s generálním dodavatelem projektu Internet do škol - společností AutoCont On Line, které jsou pro stát nevýhodné. Podle Buzkové se 1,36 miliardy korun ztratilo kvůli dodatku k původní smlouvě s AutoContem. Smlouvu by prý bylo podle vládního usnesení dokonce možné i vypovědět ...

Vláda uložila ministryni školství Petře Buzkové, aby udělala revizi smluv s generálním dodavatelem projektu Internet do škol - společností AutoCont On Line, které jsou pro stát nevýhodné. Řekla to Lubomíra Černá z tiskového oddělení ministerstva.

Vláda se zabývala závěry kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu, který mimo jiné zjistil, že řada smluv je pro stát nevýhodná a že ministerstvo zaplatilo za dodávky služeb víc než bylo nutné. Zástupci generálního dodavatele to ale odmítají.

Ministerstvo vyzve AutoCont k uzavření dodatků smluv, které by odstranily pro ministerstvo nevýhodná ustanovení. Pokud nebudou zástupci AutoContu vstřícní, je ministerstvo podle Černé připraveno použít všechny právní prostředky, aby byly nevýhodné smlouvy upraveny.

Podle Hospodářských novin byla Buzková pověřena úkolem vymoci zpět zpět stamiliony korun, které se ztratily v projektu Internet do škol. Podle Buzkové se 1,36 miliardy korun ztratilo kvůli dodatku k původní smlouvě s AutoContem. Poradce ministryně Martin Profant prohlásil, že lze smlouvu podle vládního usnesení dokonce vypovědět. Buzková to však nepotvrdila.

ČTK

Článek ze dne 24. září 2003 - středa