logo itpoint.cz

Volný důrazně upozorňuje na rostoucí nebezpeční zneužívání nových telefonních čísel pro připojení k internetu

Poslední dobou se na českém internetu množí nabídky různých subjektů nabízejících zejména vytáčené anonymní připojení k internetu přes vlastní telefonní číslo. Současně s těmito nabídkami však intenzivně roste možnost zneužití těchto nových připojení k přesměrování na linky se zvýšenou tarifikací !!!

Poslední dobou se na českém internetu množí nabídky různých subjektů nabízejících zejména vytáčené anonymní připojení k internetu přes vlastní telefonní číslo. Současně s těmito nabídkami však intenzivně roste možnost zneužití těchto nových připojení k přesměrování na linky se zvýšenou tarifikací.

Uživatelé jsou po nastavení nového připojení mnohdy automaticky přesměrování na linky se zvýšenou tarifikací, kde sazba za minutu připojení může dosahovat až částky 80 Kč/min.

Pro tyto subjekty, které ve většině případů nedisponují dostatečnou infrastrukturou plnohodnotného telekomunikačního operátora a ani nabídkou doplňkových služeb včetně zákaznického servisu, je charakteristické opomíjení otázky bezpečnosti pro připojení k internetu. Příkladem mohou být například poskytovatelé portálů či freemailových služeb.

Volný klade velký důraz na bezpečné připojení k internetu ať již registrované nebo anonymní a před provedením změny přístupového čísla doporučuje uživatelům ověřit bezpečnost takovéto operace na informační lince zákaznického centra, kde jim bude bezplatně poskytnuta konzultace.

Volný

Článek ze dne 3. září 2003 - středa