logo itpoint.cz

Vylepšený ISDN modem

Fincom International uvádí na trh nový faxmodem ISDN USB Travel/C. Velmi zajímavou vlastností faxmodemu, která bude zcela jistě hodně využívaná je Bandwith On Demand. V případě, že potřebujete stahovat větší objem dat, tato funkce automaticky zapíná druhou 64 kbps linku, tedy zvýší rychlost stahování dat na 128 kbps ...

Společnost Fincom International, a. s., představuje nový model externího ISDN modemu Microcom ISDN USB Travel/C. Microcom ISDN USB Travel/C nahrazuje starší verzi modemu Microcom ISDN USB Travel.

Nový německý chipset Cologne společně s novým firmwarem umožňují mít přímo v modemu integrované faxové funkce, které jsou poskytovány dodávanými ovladači. Není potřeba instalovat žádný další software pro emulaci klasického fax-modemu. Běžná rychlost stahování dat je 64 kbps. USB rozhraní umožňuje připojení modemu k širokému spektru počítačů a notebooků.

"Velmi zajímavou vlastností faxmodemu, která bude zcela jistě hodně využívaná je Bandwith On Demand. V případě, že potřebujete stahovat větší objem dat, tato funkce automaticky zapíná druhou 64 kbps linku, tedy zvýší rychlost stahování dat na 128 kbps," řekl Petr Heřman, produktový manažer společnosti Fincom. "Pokud už není tato rychlost potřeba nebo v průběhu stahování zazvoní telefon, modem může automaticky vypnout tuto druhou linku pro stahování souboru, popř. ji uvolní pro telefon a po skončení hovoru ji opět připojí pro vyšší rychlost přenosu dat na celkových 128 kbps.

Desing modemu zůstává stejný jako u předchozí verze. Stejně tak je s modemem stále dodáván software SMS FunTom, který umožňuje odesílání SMS zpráv a zejména vlastní vytváření log a melodií pro mobilní telefony, jejichž cena se tím pro uživatele výrazně snižuje" dodal Heřman.

ISDN USB Travel/C obsahuje také komunikační software RVS-COM Lite verzi 3.11, který umožňuje snadné odesílání faxů z aplikací operačního systému MS Windows (např. Word, Excel). Není potřeba tisknout žádné dokumenty, ale je možné faxovat přímo z počítače. Tento software také nabízí možnost odesílání a oproti SMS Funtomu navíc i příjem SMS přes fixní SMS centrum společnosti Fincom-Materna Communications, a. s. Zákazník tak má možnost obousměrně komunikovat po pevné lince se všemi pevnými i mobilními linkami v ČR, Polsku a SRN.

Technologie ISDN umožňuje rychlejší navázání spojení než je tomu u analogové linky. Díky modemům ISDN můžete zároveň přenášet data i telefonovat po jedné telefonní lince. Modem Microcom ISDN USB Travel/C podporuje operační systémy MS Windows od verze 98.

Doporučená cena je 2.269,- Kč včetně DPH.

Fincom

Článek ze dne 1. října 2003 - středa