logo itpoint.cz

Výzva k bojkotu služeb RadioMobilu se v praxi téměř neprojevila

Podle mluvčího firmy Jiřího Hájka byl 28. ledna před polednem počet klientů se zapnutým telefonem prakticky totožný jako v jiné srovnatelné dny. Provoz v síti vzrostl zhruba o procento. Ostatní operátoři zaznamenali dopoledne mírný pokles volání ze sítě T-Mobile. Ten se však podle dobře informovaného zdroje pohyboval v jednotkách procent a nelze ho bojkotu jednoznačně přičíst.

Výzva nespokojených zákazníků mobilního operátora RadioMobil k bojkotu služeb firmy dne 28. ledna se v provozu sítě T-Mobile nijak výrazně neprojevila. Podle mluvčího firmy Jiřího Hájka byl 28. ledna před polednem počet klientů se zapnutým telefonem prakticky totožný jako v jiné srovnatelné dny. Provoz v síti vzrostl zhruba o procento. Ostatní operátoři zaznamenali dopoledne mírný pokles volání ze sítě T-Mobile. Ten se však podle dobře informovaného zdroje pohyboval v jednotkách procent a nelze ho bojkotu jednoznačně přičíst.

Výzvy k celodennímu bojkotu služeb RadioMobilu se objevily na internetu počátkem roku, když firma oznámila únorové zpoplatnění posílání krátkých textových zpráv SMS z internetové brány a volání do hlasové schránky, zdražení SMS a další cenové změny.

K bojkotu vyzývá například stránka http://tmo.webpark.cz. "Drtivá většina našich zákazníků služby nadále používá," uvedl Hájek. V lednu RadioMobil oznámil, že posílání SMS zdarma z internetu zcela nezruší a nabídne registrovaným klientům od 20 do 100 SMS měsíčně zdarma.

RadioMobil zpoplatní posílání SMS ze své internetové brány jako první operátor na trhu. Ostatní operátoři se k tomuto nepopulárnímu kroku zatím nechystají. Firma rovněž pro většinu zákazníků zdraží posílání SMS zpráv, a to v některých případech až o 70 procent. Operátor chce naopak zlevnit volání z předplacených karet Twist do pevné sítě o 2,90 Kč a volání v rámci sítě pro uživatele tarifu Twist Extra.

RadioMobil měl na konci září v síti T-Mobile přes 3,28 milionu klientů.

ČTK

Článek ze dne 29. ledna 2003 - středa