logo itpoint.cz

WEBCAM - jedinečný balíček

Společnost Tiscali spouští čtyři nové služby, které českým uživatelům Internetu umožňují komunikovat přes video a audio, živě nebo formou záznamů, s ostatními uživateli v České republice i po celém světě, za využití technologie webových kamer. Charakteristickými rysy těchto služeb, které jsou čistě webovými aplikacemi a nevyžadují instalaci žádného softwaru, je snadné, intuitivní použití a spolehlivost.

Video komunikační služby Tiscali Video Call, Video E-Mail, Video Pohlednice a Video Konference poskytované zdarma umožňují uživatelům komunikovat s přáteli po celém světě přes Internet prostřednictvím videa a hlasu.

Uživatelé Internetu se brzy budou vidět mnohem častěji díky novému balíčku video komunikačních služeb, které jsou k dispozici na českém internetovém portále Tiscali, vedoucího poskytovatele Internetu v České republice.

Společnost Tiscali spouští čtyři nové služby, které českým uživatelům Internetu umožňují komunikovat přes video a audio, živě nebo formou záznamů, s ostatními uživateli v České republice i po celém světě, za využití technologie webových kamer. Charakteristickými rysy těchto služeb, které jsou čistě webovými aplikacemi a nevyžadují instalaci žádného softwaru, je snadné, intuitivní použití a spolehlivost. Jsou okamžitě dostupné na webové adrese Tiscali WEBCAM ( http://webcam.tiscali.cz ) z jakéhokoliv internetového připojení.

Video a hlas nyní přináší zcela nový formát elektronické poště, messagingu (posílání on-line zpráv) a komunikaci. Vtipy, osobní zprávy, písně nebo dokonce skupinová chatová setkání a konference nyní mohou být nahrávány, zasílány nebo se o ně čeští uživatelé Internetu mohou vzájemně dělit díky službě Tiscali WEBCAM. Jako zvláštní bonus, společnost TISCALI vyhlašuje soutěž o webové kamery (webcamy) a sluchátka s mikrofonem od hardwarového partnera, firmy HESPRO, aby pomohla zavést tyto vzrušující nové služby. Pro ty, kteří nebudou mít to štěstí, aby webcam či sluchátka s mikrofonem vyhráli, společnost TISCALI zřídila on-line službu, umožňující českým uživatelům pořídit si je jednoduše, přes portál TISCALI ( viz http://nakupy.tiscali.cz/webcamshop.php ).

Tiscali nabízí následující video komunikační služby :

Tiscali Video Call - uživatelé mohou s ostatními uživateli volat formou video konverzace. Pokud volaná strana není přítomna, může uživatel zanechat video zprávu, kterou druhý uživatel obdrží e-mailem. Tato služba může být také použita čistě pro audio konverzace nebo pro konverzace, kdy video využívá jen jedna strana.

Tiscali Video E-Mail - uživatelé si mohou nahrát své vlastní video zprávy a poslat je přátelům e-mailem. Po nahrání zprávy je e-mailem zaslána pohlednice (včetně odkazu na zprávu) příjemci, který si pak zprávu může prohlédnout on-line.

Tiscali Video Pohlednice - uživatelé mohou posílat on-line pohlednice s pozdravy, spolu se svými video e-mailovými zprávami. Uživatelé mají možnost vybírat si ze široké škály témat pohlednic včetně lásky, přátelství, sportu, sexu a humoru.

Tiscali Video Konference - uživatelé mohou pořádat živé diskuze až se šesti přáteli nebo kolegy, formou video-setkání, audio-setkání a společného chatu. Každý uživatel této služby má pro konferenční místnost pevnou URL adresu. Aby někoho pozval do své místnosti, dá uživatel osobě, kterou chce pozvat, URL své místnosti. Pozvaná osoba klikne na URL a vstoupí do místnosti.

Služby společnosti Tiscali Video E-mail a Video Pohlednice jsou na českém trhu jedinečné tím, že ke všem typům technologií přístupu k Internetu přidávají nové vzrušující možnosti. Uživatelé s vysokorychlostním širokopásmovým připojením k Internetu (např. ADSL, Wi-Fi, satelit), si při používání živých video komunikačních služeb od Tiscali (Video Call, Video Konference) budou moci vychutnat nejvyšší úroveň kvality obrazu a zvuku. Tyto služby mohou ovšem být využívány i uživateli s vytáčeným připojením k Internetu. Uživatelé Tiscali mají výhodu přístupu ke každé z těchto služeb přes jedno uživatelské jméno a heslo, která získají spolu se standardním účtem vytáčeného nebo širokopásmového připojení Tiscali.

Služby Tiscali WEBCAM jsou dostupné na webové adrese http://webcam.tiscali.cz, kde zájemci získají veškeré, podrobné informace o každé ze služeb, stejně tak jako o on-line soutěži.

Tiscali

Článek ze dne 10. července 2003 - čtvrtek