logo itpoint.cz

Wi-Fi se stává součástí běžného života

Společnosti WideNet, Veletrhy Brno a Intel na pondělní tiskové konferenci na veletrhu Invex 2003 představily projekt "WiFi LiFe 2003… powered by Intel® Centrino™". V pavilónu Y brněnského Výstaviště se od 6. do 10. října bude moci odborná i laická veřejnost seznámit s aktuálním stavem nabídky bezdrátového přístupu k Internetu.

Společnosti WideNet, Veletrhy Brno a Intel na pondělní tiskové konferenci na veletrhu Invex 2003 představily projekt "WiFi LiFe 2003… powered by Intel® Centrino™". V pavilónu Y brněnského Výstaviště se od 6. do 10. října bude moci odborná i laická veřejnost seznámit s aktuálním stavem nabídky bezdrátového přístupu k Internetu. Cílem projektu je představení nejrychleji se rozvíjejícího trendu v IT - bezdrátových sítí WLAN a způsobů jejich využití: využití bezdrátově komunikačních zařízení v domácnostech, bezdrátový Internet, služby pro poskytovatele internetových služeb (ISP).

V rámci "WiFi LiFe 2003… powered by Intel® Centrino™" bude v pavilonu Y veřejnosti k dispozici bezplatný HotSpot pro připojení k internetu a návštěvníci si tak budou moci sami vyzkoušet WiFi technologii přímo v praxi na noteboocích ThinkPad T 40 od společnosti IBM s mobilní technologií Intel® Centrino™. Po celou dobu konání veletrhu zde bude probíhat série přednášek a ukázek technologie, nad nimiž převzal záštitu propagátor WiFi - Patrick Zandl.

V rámci akce "WiFi LiFe 2003… powered by Intel® Centrino™" je také možné za výhodných podmínek zakoupit potřebný hardware pro využití a pro poskytování WiFi přístupu.

"WideNet v rámci této akce uvádí projekt sítě veřejných HotSpotů s názvem "W", ke kterým je možné se připojit z většiny území Prahy," říká marketingový manažer společnosti WideNet Mgr. Jakub Ditrich. "Nabízíme také finančně zajímavou možnost partnerství při rozvoji této sítě a hotová řešení pro zavádění WiFi ve veřejných prostorách."

"Vize propojeného světa se velmi rychle stává realitou," říká Tomáš Uherek, manažer veletrhu Invex. "Lidé mohou být i na cestách ve stálém spojení se svými blízkými, přáteli a spolupracovníky. A projekt ´WiFi Life 2003… powered by Intel Centrino´ na veletrhu Invex 2003 to dokazuje v praxi."

"Rozvoj Wi-Fi technologie začíná rychle ovlivňovat využití Internetu, a to jak pro pracovní využití, tak i pro volný čas," dodává Pavel Svoboda, PR Specialist společnosti Intel. "K jejímu šíření přispívá i společnost Intel, která v letošním roce představila mobilní technologii Intel Centrino určenou právě pro bezdrátovou komunikaci. Tato technologie je určena pro všechny, kdo chtějí mít volnost a flexibilitu pracovat, bavit se a připojovat se k Internetu v podstatě odkudkoliv."

Projekt "WiFi Life 2003… powered by Intel® Centrino™" pořádají společnosti WideNet a Veletrhy Brno za podpory společnosti Intel. Akci dále podporují společnosti IBM, Globe Internet, GTS, AV Media a weblog Marigold.

WideNet je předním českým poskytovatelem služeb bezdrátového připojení k internetu prostřednictvím WiFi. Od října 2003 nabízí WideNet přístup k internetu ve 30 lokalitách hlavního města Prahy a do konce roku 2004 plánuje zprovoznit více než 200 přípojných míst (tzv. HotSpotů) ve všech větších městech ČR.

WideNet

Článek ze dne 7. října 2003 - úterý