logo itpoint.cz

WiFi už i na nádraží

Alcatel dodá v rámci projektu Enterprise Creation Train WiFi řešení pro tzv. experimentální hot-spots skupiny Cegetel Group na francouzských vlakových nádražích Lille-Flandres, Lyon-Perrache a Toulouse-Matabiau. Tato řešení navazují na zkušební provoz, který probíhá na pařížském severním nádraží (Gare du Nord) již od dubna 2003 a na kterém participují také dceřinné společnosti Cegetel Group - operátor pevných (SFR) a mobilních telefonních linek (Cegetel/Télécom Développement).

Alcatel dodá v rámci projektu Enterprise Creation Train* WiFi řešení pro tzv. experimentální hot-spots** skupiny Cegetel Group na francouzských vlakových nádražích Lille-Flandres, Lyon-Perrache a Toulouse-Matabiau. Tato řešení navazují na zkušební provoz, který probíhá na pařížském severním nádraží (Gare du Nord) již od dubna 2003 a na kterém participují také dceřinné společnosti Cegetel Group - operátor pevných (SFR) a mobilních telefonních linek (Cegetel/Télécom Développement).

WiFi řešení společnosti Alcatel tvoří antény nainstalované v přední části nástupišť koncových nádraží (Paříž) nebo ve střední části nástupišť v průjezdných nádražích (Toulouse). Antény zajišťují přístup na internet ve vlacích a na nástupištích, a to v okruhu 50 až 100 m. Kromě toho budou signálem pokryty také čekárny na nádražích v Lille a Paříži. Majitelé noteboků a kapesních počítačů (PDA) tak mohou kontrolovat svou elektronickou poštu, prohlížet si internetové stránky či se dokonce napojit do intranetových stránek svých firem.

Řešení veřejné sítě WLAN společnosti Alcatel zapadá do strategie skupiny, která má za cíl nabízet operátorům komplexní řešení, která jim umožní snižovat náklady, zvyšovat zisky a zajistit si věrnost svých zákazníků. Navíc díky tomuto portfoliu řešení a souvisejících profesionálních služeb dává společnost Alcatel operátorům pevných a mobilních sítí nástroj k okamžitému zavádění nových služeb, které doplní jejich stávající nabídku. Například díky kombinovaným řešením WLAN a DSL mohou operátoři nabízet svým zákazníkům balíčky služeb, které pokrývají problematiku přístupu k internetu prostřednictvím obou technologii, tedy DSL i WLAN.

* Projekt Enterprise Creation Train je iniciativa podporovaná francouzskou vládou za účelem pomoci podnikatelům ve francouzských regionech při vytváření nebo převzetí vlastních firem. Pokrytí WiFi v rámci projektu Enterprise Creation Train bude zajištěno na vlakových nádražích Paříž sever (Paris-Nord) od 8. září, dále na nádraží Lille Flandres od 9. září, Lyon Perrache od 11. září a Toulouse Matabiau od 15. září 2003.

** "hot-spot" je vysoce frekventované veřejné místo jako např. nádraží, letiště, kongresová centra, výstaviště, hotely apod., kde je přístup na internet a/nebo k podnikovým aplikacím zajištěn prostřednictvím širokopásmové bezdrátové sítě (WiFi).

Skupina Cegetel Group, která je předním francouzským soukromým poskytovatelem přenosových a telekomunikačních služeb, dosáhla v roce 2002 obratu ve výši 7,1 mld. EUR a měla více než 17 milionů zákazníků. Jedná se o jediného soukromého operátora ve Francii, který zajišťuje všechny telekomunikační aktivity, zejména mobilní telefonní služby prostřednictvím SFR a pevné telefonní linky a přístup na internet prostřednictvím poskytovatele Cegetel, který se v současné době spojuje se společností Telecom Développement, společnou dceřinnou firmou skupiny Cegetel Group a SNCF. Tato globální nabídka je založena na vlastních značkových telekomunikačních sítích, což společnosti umožňuje nabízet zákazníkům širokou škálu služeb s garantovanou kvalitou.

Alcatel

Článek ze dne 17. září 2003 - středa