logo itpoint.cz

Z českých mobilních operátorů nabízí Eurotel nejširší roamingové pokrytí světa

K dnešnímu dni mohou zákazníci Eurotelu telefonovat a posílat SMS zprávy v sítích 263 mobilních operátorů ve 122 zemích celého světa. Díky službě GPRS roaming mohou již ve dvacítce zemí odesílat prostřednictvím MMS zpráv také vlastní fotografie a obrázky doplněné zvukovým záznamem nebo textem. V dalších 21 státech je zároveň možné využívat HSCSD roaming pro práci s e-maily nebo internetem v zahraničí.

Společnost Eurotel Praha, spol. s r. o. znovu rozšířila počet svých roamingových partnerů. K dnešnímu dni mohou zákazníci Eurotelu telefonovat a posílat SMS zprávy v sítích 263 mobilních operátorů ve 122 zemích celého světa. Díky službě GPRS roaming mohou již ve dvacítce zemí odesílat prostřednictvím MMS zpráv také vlastní fotografie a obrázky doplněné zvukovým záznamem nebo textem. V dalších 21 státech je zároveň možné využívat HSCSD roaming pro práci s e-maily nebo internetem v zahraničí.

V porovnání s druhým tuzemským operátorem má Eurotel pokryto roamingem o 11 zemí více, u MMS a GPRS roamingu představuje rozdíl 4 země. V porovnání s třetím operátorem dosahuje rozdíl 57 roamingových zemí. Eurotel je jediným mobilním operátorem v ČR, který nabízí HSCSD roaming.

"Strategicky je GPRS roaming jedním z klíčových prvků pro úspěch využívání MMS zpráv. Podle našich průzkumů chtějí majitelé MMS telefonů využívat přístroje o dovolených jako náhradu za klasické pohlednice," říká Garrison Macri, výkonný ředitel marketingu Eurotelu. "Průzkumy dále ukazují, že naši firemní zákazníci potřebují přístup k e-mailu i během svých služebních cest do zahraničí," dodává.

Díky službě GPRS roaming mohou zákazníci Eurotelu využívat ve 20 zemích světa řadu služeb založených na datových přenosech prostřednictvím technologie GPRS, na jaké jsou zvyklí doma. Příkladem je odesílání a příjem multimediálních MMS zpráv.

"Za odeslání multimediální MMS zprávy přitom zákazník zaplatí stejně, jako by ji odesílal z České republiky, tedy méně než deset korun. To je v mnoha případech nižší cena, než kolik stojí poslání klasické pohlednice ze zahraničí," vysvětluje další výhody roamingu Garrison Macri.
HSCSD roaming nabízí možnost připojení k internetu či do firemní sítě ze zahraničí, rychlé stahování velkých souborů, synchronizaci databází i odesílání a přijímání e-mailů. HSCSD roaming mohou zákazníci Eurotelu využívat u 23 světových operátorů v 21 zemích.

GPRS roamingoví partneři

 

HSCSD roamingoví partneři

  Země Operátor     Země Operátor
1. Belgie Mobistar   1. Belgie Orange
2. Finsko Sonera 2. Dánsko Sonofon
  Finsko Telia 3. Finsko Sonera
3. Chorvatsko Vipnet 4. Hong Kong Hong Kong
4. Irsko O2 5. Irsko Eircell
5. Itálie Vodafone 6. Izrael Orange
  Itálie Wind 7. JAR MTN
6. Izrael Orange 8. Litva Bite
7. Lichtenštejnsko Telecom FL 9. Lotyšsko LMT
8. Maďarsko Vodafone 10. Lucembursko Tango
9. Německo E-plus 11. Maďarsko Pannon
10. Polsko Polkomtel 12. Německo D2 Vodafone
11. Portugalsko Vodafone     E-plus
12. Rakousko Connect 13. Norsko Telenor
13. Rusko KB Impuls 14. Rakousko One
14. San Marino Vodafone 15. Singapur Singtel
  San Marino Wind 16. Slovensko Eurotel Bratislava
15. Slovensko Orange 17. Slovinsko Mobitel
16. Španělsko Vodafone 18. Švédsko Telia
17. Švédsko Telia 19. Švýcarsko Swisscom
18. Švýcarsko Swisscom     Orange
19. Turecko Aria 20. Turecko Turkcell
20. Vatikán Vodafone 21. Velká Británie Orange
  Vatikán Wind      

 www.eurotel.cz

Článek ze dne 17. ledna 2003 - pátek