logo itpoint.cz

Zasedání rady EU do pro dopravu, telekomunikace a energetiku

Dne 20.11.2003 se uskutečnilo v Bruselu zasedání Rady EU do pro dopravu, telekomunikace a energetiku, která přijala Závěry k přechodu od analogového na digitální vysílání, Závěry k překážkám širokého přístupu k novým službám a aplikacím informační společnosti prostřednictvím otevřených platforem digitální televize a 3. generace mobilní komunikace a Závěry k roli e-governmentu pro budoucnost Evropy.

Dne 20.11.2003 se uskutečnilo v Bruselu zasedání Rady EU do pro dopravu, telekomunikace a energetiku ve formaci ministrů odpovědných za telekomunikace a informační společnost. Českou republiku na zasedání zastupoval ministr informatiky Vladimír Mlynář.

Rada přijala Závěry k přechodu od analogového na digitální vysílání, Závěry k překážkám širokého přístupu k novým službám a aplikacím informační společnosti prostřednictvím otevřených platforem digitální televize a 3. generace mobilní komunikace a Závěry k roli e-governmentu pro budoucnost Evropy.

Dále Rada dosáhla politické shody k návrhu Nařízení, kterým se zřizuje Evropská agentura pro bezpečnost sítí a informací. Tato agentura by měla začít fungovat co nejdříve na začátku roku 2004. Rada schválila návrh Rozhodnutí EP a Rady k interoperabilnímu poskytování panevropských služeb e-governmentu veřejným správám, podnikům a občanům (IDABC), kterým se prodlužuje stávající program IDA II.

Rada prodiskutovala situaci v elektronických komunikacích a oblast rozvoje digitálního obsahu. Italské předsednictví podalo informaci o přípravách Světového summitu o informační společnosti.

Zápis ze Zasedání rady EU ZDE (PDF / 87 kB)

MI ČR

Článek ze dne 25. listopadu 2003 - úterý