logo itpoint.cz

2N Telekomunikace prodala více než 20 000 ks ústředen Ateus

Toto číslo jen potvrzuje postavení 2N jako největšího českého výrobce ústředen, který velmi dobře obstojí i v konkurenci předních světových značek. Nejmladší z generace Ateus, pobočková ústředna Ateus-Omega, je multifunkčním zařízením s bohatým softwarem a integrovanou GSM bránou. Od počátku příštího roku, bude její funkcionalita rozšířena o konektivitu do sítí VoIP.

Již přes 20 tisíc kusů pobočkových telefonních ústředen produktové řady Ateus vyrobila a prodala společnost 2N Telekomunikace a.s. (2N). Toto číslo jen potvrzuje postavení 2N jako největšího českého výrobce ústředen, který velmi dobře obstojí i v konkurenci předních světových značek. Nejmladší z generace Ateus, pobočková ústředna Ateus-Omega, je multifunkčním zařízením s bohatým softwarem a integrovanou GSM bránou. Navíc, od počátku příštího roku, bude její funkcionalita rozšířena o konektivitu do sítí VoIP, která umožní připojit ústřednu k novým službám poskytovaným na této platformě.

Historicky nejúspěšnější ústřednou z dílny 2N byl produkt Ateus 420, kterého se do roku 1998 prodalo 12 000 kusů. Ústředen Ateus-Omega se od uvedení na trh v roce 1998 prodalo již 8000 kusů. Společnost 2N předpokládá, že i tento typ překročí v příštím roce magickou hranici 10 000 kusů.

Podle výzkumu agentury STEM/MARK a Reseller Magazine jsou ústředny Ateus nejvyhledávanějším produktem v segmentu malých a středních firem na českém trhu. Oblibu u zákazníků si získávají zejména pro svoji maximální přizpůsobivost potřebám uživatelů a neustálou inovaci. "Vývoj nových funkcí u ústředen není ve 2N prakticky nikdy ukončen. Pokaždé, když se najde nová možnost či požadavek od zákazníků, vývojový tým jej řeší a během krátké doby se nová funkce stává součástí sériového výrobku," říká ing. Oldřich Stejskal, generální ředitel 2N Telekomunikace. "To se týká nejen programového vybavení ústředen, ale i samotného hardware. Například ISDN bylo u ústředen Ateus-Omega připraveno dříve než tato služba ve veřejných sítích. U funkce CLIP-identifikace volajícího na analogové lince byl start prodeje souběžný se zahájením testovacího provozu ve veřejné síti. Dnes jsou tyto služby standardní součástí výbavy ústředen," dodává Stejskal.

Ústředny Ateus-Omega s bohatým softwarem a integrovanou GSM bránou jsou nyní k dispozici také v podobě výhodných balíčků s telekomunikačními službami společnosti Aliatel. Zákazník tak získá komunikační řešení - vybranou konfiguraci ústředny a podnikovou komunikaci za výhodnou cenu.

2N Telekomunikace

Článek ze dne 18. listopadu 2004 - čtvrtek