logo itpoint.cz

2N Telekomunikace veze na CeBIT žhavé novinky

Společnost 2N Telekomunikace se letos v březnu již popáté účastní veletrhu CeBIT v německém Hannoveru. Hlavním magnetem expozice GSM a PBX aplikací 2N je nejširší řada GSM bran na evropském trhu, ve které lze najít přes 20 typů bran. Druhé horké želízko, které do Hannoveru 2N veze, je vícekanálový síťový přepínač řady ATEUS?NETSTAR

Společnost 2N Telekomunikace se letos v březnu již popáté účastní veletrhu CeBIT v německém Hannoveru. Hlavním magnetem expozice GSM a PBX aplikací 2N je nejširší řada GSM bran na evropském trhu, ve které lze najít přes 20 typů bran. Druhé horké želízko, které do Hannoveru 2N veze, je vícekanálový síťový přepínač řady ATEUS?NETSTAR.

"Každá účast na mezinárodní akci nám přináší možnost zeptat se našich potenciálních zákazníků, co potřebují, a také se od nich dozvědět více o podmínkách na lokálních trzích. Zejména díky tomu můžeme jako malá česká firma uspět i tam, kde jsou karty na trhu již dávno rozdány," říká předseda představenstva 2N Miroslav Hofman. To potvrzují i výsledky minulého roku, kdy více než dvě třetiny exportních aktivit firmy mířilo do zemí Evropské unie, zbývající díl patřil východoevropským a překvapivě i africkým a středoasijským zemím.

Mezi službami GSM bran, které 2N na CeBITu představí, dominuje automatické směrování hovorů - LCR automat. Úspěch služeb LCR u uživatelů stál také v pozadí vývoje nové brány ATEUS?BLUESTAR, která je plnohodnotným LCR automatem pro libovolnou podnikovou telefonní ústřednu, na které není provozně vůbec závislá. Připojení brány se provádí mezi ústřednu a veřejnou síť a ve firemní ústředně není nutné měnit ani program. Nabídku standardních rozhraní bran rozšířila 2N v letošním roce o rozhraní VoIP s protokolem SIP, které umožňuje využívat brány přímo v sítích využívajících tuto technologii. Na CeBITu bude k vidění celá řada VoIP bran ATEUS ve variantách se dvěma i třiceti hovorovými kanály. Zajímavostí je, že některé modely bran disponují také plnohodnotnými službami, které jsou známé například z pobočkových ústředen řady OMEGA a mohou být stejně rozšiřovány.

Za technologicky znějícím výrazem vícekanálový síťový přepínač řady ATEUS?NETSTAR se skrývá jádro plně digitální IP telefonní ústředny, která může být modulárně vystavěna do kapacity kolem 450 portů. Samozřejmostí je v tomto případě kombinace VoIP s klasickými ISDN a GSM technologiemi. Mezi službami přepínače NETSTAR najdeme LCR automat i pobočkovou telefonní ústřednu.

U těchto novinek předpokládá 2N zájem dalších firem, které dnes běžně pracují s VoIP technologií, a očekává další růst. V roce 2003 dosáhla společnost 2N Telekomunikace na zahraničních trzích celkových tržeb ve výši 250 milionů korun a jejich podíl na celkových finančních výsledcích 2N se přiblížil 75 %. Příznivý výsledek navázal na rok 2002, kdy export meziročně vzrostl o 40 %. V minulém roce se dynamika růstu zvýšila a vývoz opět stoupl, tentokrát o dalších 45 %.

Společnost 2N Telekomunikace chce v exportním růstu pokračovat i v letošním roce. Je připravena i nadále rozvíjet své aktivity na trzích, kde již působí, včetně Evropské unie. To potvrzuje i loňská účast 2N na několika světových setkáních v oblasti IT a telekomunikací. Kromě CeBITu v Hannoveru a ITU Telecom World v Ženevě vystavovala 2N také v čínské Šanghaji, v Moskvě a na dalších světových akcích.

Své aktivity chce 2N rozšířit celosvětově. Letos plánuje svoji vystavovatelskou účast na americkém a tureckém CeBITu. Své produkty představí také v africké Káhiře. Za velmi perspektivní považuje 2N také trhy v zemích Jižní Ameriky a Latinské Ameriky, kde v těchto dnech vystavuje na brazilském veletrhu TELEXPO v Sao Paulu. K upevnění a dalšímu posílení pozice 2N v zahraničí by měly přispět i nové produkty firmy, zejména digitální IP telefonní ústředna NETSTAR a nové typy GSM bran.

Společnost 2N Telekomunikace zaznamenává velké úspěchy na zahraničních trzích. Potvrzuje to celkový objem tržeb, který v roce 2003 dosáhl výše 250 milionů korun a jejich podíl na celkových finančních výsledcích 2N se přiblížil 75 %. 2N Telekomunikace chce v exportním růstu pokračovat i letošním roce.

2N Telekomunikace

Článek ze dne 1. března 2004 - pondělí