logo itpoint.cz

2N Telekomunikace vstupuje do světa Voice over IP

Hlavním magnetem expozice společnosti 2N Telekomunikace na veletrhu CeBIT byla nejširší řada GSM bran na evropském trhu, která obsahuje přes 20 různých typů bran. Druhým horkým želízkem se stal vícekanálový síťový přepínač řady ATEUS-NETSTAR. Stejně jako nejnovější GSM brány integruje NETSTAR nejmodernější technologii Voice over IP pro přenos hlasu v datových sítích.

Hlavním magnetem expozice společnosti 2N Telekomunikace (2N) na veletrhu CeBIT byla nejširší řada GSM bran na evropském trhu, která obsahuje přes 20 různých typů bran. Druhým horkým želízkem se stal vícekanálový síťový přepínač řady ATEUS-NETSTAR. Stejně jako nejnovější GSM brány integruje NETSTAR nejmodernější technologii Voice over IP pro přenos hlasu v datových sítích.

"Do vývoje technologie VoIP jsme investovali velké úsilí již v minulém roce," říká Oldřich Stejskal, generální ředitel 2N. "Letošní CeBIT od začátku potvrzuje, že naši stálí partneři i potenciální zákazníci považují VoIP za samozřejmost, stejně jako ISDN a GSM. Překvapuje nás zájem o GSM bránu s rozhraním VoIP, horkou novinku, kterou jsme na CeBIT vzali jako divokou kartu.

Nová GSM brána ATEUS-VoiceBlue integruje jeden až čtyři GSM moduly s rozhraním sítě VoIP. Z hlediska této sítě se chová jako standardní klient, nevyžaduje žádnou speciální obsluhu, lze ji připojit na místo běžného IP klienta. V tabulkách síťové konfigurace se pouze nastaví směrování vybraných čísel a předčíslí do portu, na kterém je brána. Myslíme, že IP GSM bránu může potřebovat každý, kdo musí volat z IP sítě na mobilní telefony," uzavírá Oldřich Stejskal.

Technologie VoIP je klíčovým prvkem také pro nový síťový přepínač ATEUS-NETSTAR. Jeho základní platformou je právě softwarový switch pro IP telefonii. Služby IP telefonie, běžící na protokolu SIP, jsou potom jedním z modulů, který je obsluhován stejně jako ISDN, GSM a další síťová rozhraní. ATEUS-NETSTAR je vybaven i standardními rozhraními pro analogové telefony a službami na které jsme zvyklí z telefonních ústředen. Zajímavá je v tomto případě konfigurace, spolu s IP telefony přesahuje maximum 400 portů.

ATEUS-NETSTAR uvede 2N i na český trh letos po prázdninách.

2N Telekomunikace

Článek ze dne 22. března 2004 - pondělí