logo itpoint.cz

Akcie Českého Telecomu v indexu 15 nejlepších emisí nových členů EU

Na čtvrtém místě, na základě váhy svých akcií, se v nově vzniklém indexu Dow Jones STOXX EU Enlarged 15 umístil Český Telecom. Index měří výkonnost 15 nejlepších a nejlikvidnějších emisí akcií (blue chips) z deseti nově přijatých zemí EU.

Na čtvrtém místě, na základě váhy svých akcií, se v nově vzniklém indexu Dow Jones STOXX EU Enlarged 15 umístil Český Telecom. Index měří výkonnost 15 nejlepších a nejlikvidnějších emisí akcií (blue chips) z deseti nově přijatých zemí EU. Mezi emisemi společností z České republiky je jeho emise na prvním místě. Tento index vznikl 27. října 2004 a patří do skupiny indexů Dow Jones STOXX.

Impulsem pro vznik tohoto indexu byla rostoucí poptávka ze strany evropských investorů po transparentním indexu s jasnými pravidly pro zařazení, který by byl součástí jednotné skupiny regionálních indexů.

Váha Českého Telecomu v tomto indexu akcií je 9,36 %. Tržní kapitalizace Českého Telecomu dosáhla k 30. září 2004 výše 1,69 mld. EUR, tržní kapitalizace indexu Dow Jones STOXX EU Enlarged 15 výše 18 mld. EUR.

"Zařazení Českého Telecomu do indexu Dow Jones STOXX EU Enlarged 15 potvrzuje naše výjimečné postavení mezi společnostmi v regionu střední a východní Evropy vzhledem k výši tržní kapitalizace, výnosů a čistého zisku, které byly hlavními ukazateli při rozhodování o zařazení do tohoto indexu," řekl Juraj Šedivý, CFO a 1. místopředseda představenstva Českého Telecomu.

Český Telecom

Článek ze dne 8. listopadu 2004 - pondělí