logo itpoint.cz

Aliatel je druhou nejrychleji rostoucí technologickou firmou v České republice

Podle průzkumu Fast 50 společnosti Deloitte je největší český alternativní operátor čtvrtou nejrychleji rostoucí technologickou společností ve střední Evropě. Mezi českými firmami pak zaujímá druhé místo.

Společnost Deloitte oznámila minulý čtvrtek výsledky každoroční ankety Fast 50, jejímž cílem je stanovit nejrychleji rostoucí technologické společnosti ve střední Evropě. Společnost Aliatel navázala na první místo z loňského roku a umístila se na čtvrtém místě. Tato pozice znamená zároveň druhé místo mezi českými firmami. Největší alternativní operátor za posledních pět let zvýšil své tržby z hlasových, datových a internetových služeb téměř třináctkrát, o 1253 %.

"Zveřejněné výsledky Fast 50 nás potěšily o to více, že není snadné zajistit tak pozoruhodný růst ve vysoce konkurenčním prostředí pevného telekomunikačního trhu. Po velmi dynamickém růstu, který v loňském roce vynesl Aliatel do čela nejen v anketě Fast 50, ale i mezi českými alternativními operátory, se Aliatel soustředí na upevňování této pozice prostřednictvím poskytování vysoce kvalitních služeb a zodpovědné péče o zákazníka," uvedl k výsledkům ankety generální ředitel společnosti Aliatel Bernhard Fanger.

První příčku obsadil polský internetový prodejce Merlin.com.pl, jehož tržby za posledních pět let vzrostly o 3542 procent Na druhém místě je maďarská softwarová společnost Mimosa Communications s růstem tržeb o 1924 procent. Česká společnost Logos je s růstem ve výši 1264 procent na třetí pozici.

S programem Fast 50 se začalo v kalifornském Silicon Valley v roce 1995. Neuplynulo ani deset let a program se rozšířil do devíti zemí nebo nadnárodních regionů, např. střední Evropy, a ve Spojených státech se rozrostl na 19 různých programů.

Další informace o Fast 50 naleznete ZDE.

Aliatel

Článek ze dne 26. října 2004 - úterý