logo itpoint.cz

Aliatel je výhradním poskytovatelem hlasových služeb pro Českou národní banku

ČNB se na základě vyhodnocení vnitřního výběrového řízení, ve kterém oslovila vedle dosavadního dominantního poskytovatele šest nejvýznamnějších alternativních operátorů, rozhodla převést své hlasové služby pod společnost Aliatel. K rozhodnutí ČNB přispěly též dobré zkušenosti s pilotním projektem, v jehož rámci Aliatel dodával od konce roku 2002 hlasové služby Business Call Direct v oblasti meziměstského a mezinárodního spojení ústředí ČNB v Praze.

Česká národní banka se na základě vyhodnocení vnitřního výběrového řízení, ve kterém oslovila vedle dosavadního dominantního poskytovatele šest nejvýznamnějších alternativních operátorů, rozhodla převést své hlasové služby pod společnost Aliatel. K rozhodnutí ČNB přispěly též dobré zkušenosti s pilotním projektem, v jehož rámci Aliatel dodával od konce roku 2002 hlasové služby Business Call Direct v oblasti meziměstského a mezinárodního spojení ústředí ČNB v Praze.

Od 26. února se Aliatel stal výhradním poskytovatelem hlasových služeb i pro šest regionálních poboček ČNB v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Ostravě, Plzni a Ústí nad Labem.

Rozhodujícími faktory pro volbu Aliatelu byla cenová výhodnost řešení, perspektiva jeho dalšího vývoje a flexibilní přístup zaměstnanců telekomunikačního operátora. V případě každé finanční instituce, a u centrální banky pak o to více, je rovněž klíčový důraz na bezpečný provoz sítě a spolehlivý přenos informací. Technické řešení od Aliatelu bylo v tomto ohledu pro Českou národní banku přijatelné a z hlediska poměru kvality a ceny jednoznačně nejlepší.

Generální ředitel společnosti Aliatel Bernhard Fanger považuje získání nového klienta za potvrzení silné pozice Aliatelu v sektoru bankovních institucí. "Daří se nám získávat velké zákazníky z této sféry kvalitou našich služeb, které stojí na špičkových technologiích a dobudované infrastruktuře naší sítě. Hledisko ekonomické výhodností, které klientům garantujeme, je čím dál silnějším argumentem nejenom pro silné ekonomické subjekty, ale i pro instituce z veřejného sektoru, mezi něž se Česká národní banka svým způsobem také řadí."

Mezi další významné zákazníky Aliatelu z oblasti bankovních a finančních institucí patří např. Česká spořitelna, Raiffeisen Bank, GE Capital Bank, eBanka, Generali pojišťovna, IC Banka, ČS - Živnostenská pojišťovna, Českomoravská stavební spořitelna, a. s., Credit Suisse Life & Pensions či UNIQA pojišťovna.

Aliatel

Článek ze dne 1. dubna 2004 - čtvrtek