logo itpoint.cz

APVTS vítá snížení ceny za volání z pevných do mobilních sítí

Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí vítá rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu, kterým se stanovuje maximální cena za propojení pevných sítí při volání do mobilních sítí ve výši 3,19 Kč. Podle Svatoslava Nováka je rozhodnutí ČTÚ alespoň částečným naplněním snahy asociace o zrovnoprávnění trhu pevných a mobilních sítí ...

Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí (APVTS) vítá rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu, kterým se stanovuje maximální cena za propojení pevných sítí při volání do mobilních sítí ve výši 3,19 Kč.

APVTS zahájila iniciativu za snížení propojovacích cen za volání z pevných do mobilních sítí již v květnu 2003. Upozornila na bariéry, vznikající v důsledku vysoké ceny za propojení a vedoucí k omezení hovorů do pevných sítí, a vyzvala mobilní operátory k jednání o cenách.

Zorganizovala otevřenou diskusi na půdě Senátu, shromáždila argumenty pro podporu snížení ceny, vedla řadu jednání se zástupci regulátora a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, a informovala odbornou veřejnost v mediích.

"Rozhodnutí ČTÚ je alespoň částečným naplněním naší snahy o zrovnoprávnění trhu pevných a mobilních sítí" říká Svatoslav Novák, předseda APVTS. Snížení propojovací ceny z 3,66 Kč/min. na 3,19 Kč/min zajistí provozovatelům pevných sítí poněkud lepší podmínky pro jejich podnikání a v konečném důsledku povede k zlevnění volání pro koncové uživatele.

"Naší snahou je docílit spravedlivý model podnikání na telekomunikačním trhu. Budeme dále usilovat o to, aby byly nastoleny férové podmínky podnikání, aby nebylo podnikání v pevných sítí diskriminováno" dodává předseda APVTS.

APVTS

Článek ze dne 19. března 2004 - pátek