logo itpoint.cz

APVTS vítá snížení daňového zatížení telekomunikačních služeb

Asociace věří, že se v budoucnu podaří nalézt další pobídky pro rozvoj internetu. Snížením základní sazby DPH se alespoň mírně sníží daňové zatížení telekomunikačních a internetových služeb. Vláda tak částečně reflektuje na požadavky telekomunikačních operátorů, ale i dalších subjektů, které usilují o snížení DPH.

APVTS vítá výsledek koaličního jednání v souvislosti s daňovým zatížením telekomunikačních služeb. Snížením základní sazby DPH se alespoň mírně sníží daňové zatížení telekomunikačních a internetových služeb. Vláda tak částečně reflektuje na požadavky telekomunikačních operátorů, ale i dalších subjektů, které usilují o snížení DPH.

APVTS věří, že stále trvá naděje na to, že politici vysloví internetovým službám ještě další podporu ve formě buď snížení sazby DPH, případně dalších pozitivních pobídek.

Pobídky, vedoucí k rozvoji internetu mají významný vliv na růst produktivity, zaměstnanosti, kvalitu poskytovaných služeb a v neposlední řadě vedou i k významným úsporám prostředků vynakládaných z veřejných rozpočtů. Oblast zabezpečení "dostupné a bezpečné komunikační služby" je definována na prvním místě v návrhu Státní informační a komunikační politiky.

APVTS

Článek ze dne 3. února 2004 - úterý