logo itpoint.cz

Archív ve Francii zavádí nové integrované komunikační řešení

Instituce nyní umožňuje jednotlivcům efektivně vyhledávat potřebné informace s využitím okamžitého přístupu k milionům dokumentů, ať již k přímému nahlédnutí či přes Internet. Návštěvníci mohou přitom využívat zabezpečeného internetového Wi-Fi připojení ...

Správa archívu pro oblast Yvelines (v blízkosti Paříže) zvolila společnost NextiraOne, předního globálního poskytovatele podnikových komunikačních řešení a služeb, pro implementaci výkonného konvergovaného hlasového/datového řešení v této instituci.

S řešením zavedeným firmou NextiraOne dosáhla Správa archívu významných úspor prostřednictvím centralizované administrace a nižších nároků na infrastrukturu. Instituce nyní umožňuje jednotlivcům efektivně vyhledávat potřebné informace s využitím okamžitého přístupu k milionům dokumentů, ať již k přímému nahlédnutí či přes Internet. Návštěvníci mohou přitom využívat zabezpečeného internetového Wi-Fi připojení. Jedinečný mobilní systém dovolí zaměstnancům archívu se připojit odkudkoliv do 30 kilometrů od instituce s pomocí přenosného počítače nebo mobilního telefonu.

Oblastní archívy jsou z historického hlediska výjimečné, zejména ty archívy pocházející ze Chateau de Versailles a ty, jež obsahují informace o občanech regionu jako např. jejich občanský statut, doklady o vzdělání, certifikáty apod. Databáze archívu obsahuje miliony dokumentů, přičemž pro všechny by bylo nutné vytvořit police o celkové délce 30 km.

Řešení implementované firmou NextiraOne umožňuje vysokou mobilitu, jednoduchou administrativu konvergentních sítí a vysoký stupeň zabezpečení. Síť založená na VoIP byla vybudována kompletně na technologiích Cisco: WAN, LAN a IP telefony (konkrétně telefonní řešení Cisco 7920 WIFI IP), a Wi-Fi.

Infrastruktura je zabezpečena duplikováním lokální sítě a call manažeru. Díky velkému počtu analogových rozhraní je možno do sítě připojit různé typy zařízení včetně faxů a tiskáren. Síť Wi-Fi byla implementována především pro potřeby vysoce mobilních archivářů.

NextiraOne

Článek ze dne 5. února 2004 - čtvrtek