logo itpoint.cz

Ateus EasyGate - první z nové řady GSM bran

Kromě standardně kvalitního zpracování, které již je u 2N tradicí, překvapí brána především mimořádně příznivou cenou. Nová brána přitom nabízí uživateli celou řadu zajímavých funkcí včetně přenosu hlasu, SMS zpráv nebo dat prostřednictvím GPRS. Hlasovým terminálem je běžný telefon nebo telefonní ústředna, pro přenos SMS a dat pak připojené PC.

Společnost 2N Telekomunikace uvádí na trh novou GSM bránu Ateus EasyGate. Kromě standardně kvalitního zpracování, které již je u 2N tradicí, překvapí brána především mimořádně příznivou cenou. Nový design a koncepce ji umožnily stlačit až na úroveň 5900 Kč, tedy na částku odpovídající ceně běžných mobilních telefonů. Nová brána přitom nabízí uživateli celou řadu zajímavých funkcí včetně přenosu hlasu, SMS zpráv nebo dat prostřednictvím GPRS. Hlasovým terminálem je běžný telefon nebo telefonní ústředna, pro přenos SMS a dat pak připojené PC.

Možností, které brána Ateus EasyGate nabízí, může využít prakticky každý, od kanceláří po domácnosti. GSM bránu lze jednoduše připojit k počítači i ke stávající telefonní infrastruktuře, má vlastní napájení a pozici pro SIM kartu. Brána je jednoduchá i z pohledu hlasových přenosů. Co na straně analogové linky přijme, to vypustí do GSM a opačně. Navíc je k dispozici přenos identifikace volajícího CLIP a funkce Baby-Call, tedy automatické volání. Program brány podporuje restrikce volaných čísel, takže je možné omezit předvolby některých služeb či operátorů.

"Pro použití ve firmách je klíčová ještě jedna vlastnost," dodává ing. Oldřich Stejskal, generální ředitel 2N Telekomunikace. "Napájení zajistí libovolný 10-16voltový zdroj, například autobaterie. Z brány se tak rázem stává mobilní terminál, který zaměstnance na odloučeném pracovišti nebo domácí pracovníky snadno a bezpečně připojí přes GPRS k podnikové sítí, včetně přístupu k internetu a e-mailu."

Ateus EasyGate je zatím jediným výrobkem své řady, i když nový design a konstrukci 2N použije i u dalších produktů. Základní prodejní cena je 5900 korun, což bránu řadí do průměru běžných telefonů, které firmy kupují pro své zaměstnance. Brána v řadě případů jeho funkce plně nahradí, a zároveň není příliš atraktivní pro zloděje. Další zajímavý argument pro rozhodování !

2N Telekomunikace

Článek ze dne 6. října 2004 - středa