logo itpoint.cz

Azaire Networks a Kapsch CarrierCom dodají Wi-Fi technologii pro mobilkom Austria

Síťová platforma od firmy Azaire umožní uživatelům mobilní sítě společnosti mobilkom Austria bezproblémový přístup ke všem nabízeným službám v oblasti GPRS, UMTS a Wi-Fi. Kapsch, přední firma v oblasti implementace a správy síťových systémů pro telekomunikační operátory, provede instalaci celého systému a bude zajišťovat jeho technickou podporu.

Síťová platforma od firmy Azaire umožní uživatelům mobilní sítě společnosti mobilkom Austria bezproblémový přístup ke všem nabízeným službám v oblasti GPRS, UMTS a Wi-Fi. Kapsch, přední firma v oblasti implementace a správy síťových systémů pro telekomunikační operátory, provede instalaci celého systému a bude zajišťovat jeho technickou podporu.

Síťová platforma od firmy Azaire je komplexní integrované řešení typu WLAN, které firmě mobilkom Austria umožní plně využít svých investic do sítí UMTS a GPRS, zajistit správu uživatelů sítě a správu hovorů, poskytovat další služby v oblasti IP, implementovat programy pro péči o zákazníky. Součástí systému je rovněž účtovací systém, který umožní zákazníkům firmy využívat různé způsoby autorizace transakcí přes SMS, SIM či kreditní karty a společnost mobilkom Austria tak získá komplexní systém pro účtování a fakturaci.

Od nynějška tak mají zákazníci všech typů sítí (GPRS, GSM, Wi-Fi a UMTS) přístup ke všem informacím přes svůj zákaznický účet u firmy mobilkom Austria. Společnost mobilkom Austria je prvním evropským provozovatelem sítě mobilních telefonů, který zahajuje ostrý provoz platformy Wi-Fi. Jedním z prvních zákazníků, kteří budou tyto služby využívat jsou restaurace McDonald po celém Rakousku.

Hannes Ametsreiter, ředitel marketingu u společnosti mobilkom Austria, řekl : "Po pečlivém rozboru konkurenčních nabídek jsme se rozhodli pro řešení od firmy Azaire, protože jako jediné nabízí provozovatelům mobilních i pevných sítí, jakým je například i naše společnost, komplexní paletu nástrojů a služeb, vyniká intuitivním a snadným ovládáním a lze jej snadno implementovat do našeho stávajícího systému. Pro implementaci řešení od společnosti Azaire jsme vybrali firmu Kapsch, z důvodu její pověsti výborného systémového integrátora a také z důvodu úspěšného dokončení dalších projektů, které pro firmu mobilkom Austria zajišťovali. Implementace síťové platformy od firmy Azaire umožní firmě plně využít stávající kapacitu 2,5/3G sítě, okamžitě rozšířit
nabídku pro zákazníky o další služby a průběžně rozšiřovat nabídku o zcela nové služby tak, jak budou postupně vyvíjeny.

Platforma pro mobilní sítě (CNP) umožní společnosti mobilkom Austria nabídnout nové služby. První integrovaná Wi-Fi síťová platforma od firmy Azaire umožní firmě mobilkom Austria zvýšit tržby nabídkou nových služeb a zároveň přinese snížení nákladů. Díky tomu firma získá nové zákazníky a omezí jejich fluktuaci. Tuto novou platformu lze snadno implementovat do stávajících systémů provozovatele, bez nutnosti výrazných zásahů do systému.

Společnost mobilkom Austria byla založena v roce 1996 a je dosud nejúspěšnější dceřinou společností skupiny Telekom Austria Group. Ve třetím čtvrtletí roku 2003 měla firma více než 4,6 milionů zákazníků a 3655 zaměstnanců. Tržby společnosti za toto období činily 537,1 milionů Eur. Zisk společnosti před zdaněním dosáhl ve třetím čtvrtletí roku 2003 výše 208 milionů Eur. Společnost mobilkom Austria si rovněž připsala další evropské prvenství, když 25. září 2002 spustila síť UMTS a prvním zákazníkům nabídla služby této sítě třetí generace dne 25. dubna 2003.

mobilkom Austria

Článek ze dne 16. února 2004 - pondělí