logo itpoint.cz

Bezdrátově na internet s Českým Telecomem za 2 Kč / 3 min

Český Telecom nabízí od května veřejný bezdrátový přístup k internetu prostřednictvím Wi-Fi Hot Spotů. Cena za 3 minuty spojení je 2 Kč (včetně DPH).

Český Telecom nabízí od května veřejný bezdrátový přístup k internetu prostřednictvím Wi-Fi Hot Spotů. Cena za 3 minuty spojení je 2 Kč (včetně DPH).href="http://www.telecom.cz/dokumenty/tiskove_zpravy/06052004_2_TK_wifi_007.ppt" target="_blank">Prostřednictvím předplacených karet v hodnotách 300 a 500 Kč (včetně DPH) lze uhradit cenu za spojení. Karty jsou k dostání v prodejní síti Telepoint, Telepoint Partner a na veřejných místech obdobně jako karty X. Český Telecom tak úspěšně zakončil testovací provoz a jako poděkování převedl všem účastníkům pilotního provozu navíc na jejich stávající účet částku 250 Kč, kterou mohou využít pro surfování v následujícím období.

Další novinkou je možnost používání Hot Spotů společnosti Eurotel za stejných cenových podmínek jako u Českého Telecomu na základě vzájemného roamingu. K 59 přístupovým bodům tak přibylo dalších 100 lokalit, které poskytnou bezdrátový přístup k internetu. Celá síť bude čítat 163 oblastí s možností připojení a stává se tak největší v naší zemi.

Pilotního projektu, který byl zahájen 15. 12. 2002, se účastnilo 6 000 zákazníků. Z tohoto počtu využívalo službu pravidelně 30% uživatelů. Průměrné množství přenesených dat na jednoho uživatele týdně činilo 50 MB a průměrný týdenní počet přístupů ke službě byl 1 250.

Pro využívání služby Wi-Fi Hot Spots potřebuje uživatel počítač (stolní či přenosný) nebo PDA, které je vybavené řádně nainstalovanou Wi-Fi kartou (PCMCIA, interní kartou do slotu PCI nebo ISA, Compact Flash) nebo Wi-Fi USB klientem. Přístupové body služby Wi-Fi Hot Spot Českého Telecomu, které prostřednictvím antény přijímají a šíří signál do okolí, jsou do páteřní sítě připojeny rychlostí 256 kb/s – 2 048 kb/s. Ve srovnání s běžně dostupnými mobilními technologiemi pro přístup na internet poskytuje služba Wi-Fi Hot Spots podstatně vyšší přístupovou rychlost.

Veškeré další informace včetně aktuálního seznamu Wi-Fi Hot Spotů lze získat na internetové adrese www.telecom.cz/wifi.

Český Telecom

Článek ze dne 7. května 2004 - pátek