logo itpoint.cz

Bezdrátové safari

Na nezvyklé "bezdrátové" africké dobrodružství se vydala skupina nadšenců, která navštívila řadu míst a světově chráněných památek, včetně Viktoriiných vodopádů, pohoří Tsidilo, savany Okavango a centrální pouště Kalahari. Byli vybaveni nejnovější IT a komunikační technikou. K práci byly během cest používány čtyři notebooky s mobilní technologií Intel® Centrino™ a mobilní satelitní systém na automobilu, který zajišťoval spojení s počítačem na základně Transtel ve městě Krugersdorp.

Představu, že při práci je nutné sedět v kanceláři, Intel nedávno zpochybnil během "bezdrátovém safari". Cílem této akce bylo představit přínosy a efektivitu bezdrátové konektivity, slouží zároveň jako příklad úspěšného využití mobilní výpočetní techniky v Africe. Devět osob se na 11 dní vydalo do divočiny v Jižní Africe, Botswaně, Zambii a Namibii a během celé cesty udržovali počítačové připojení k Internetu prostřednictvím satelitu.

Na toto nezvyklé "bezdrátové" dobrodružství se vydali Werner Du Plessis a Louis Fourie z auditorské kanceláře Riaan De Lange a Louw Steyn, oba nadšení ochránci přírody a dokumentární kameraman Greg Nelson. Celý tým, včetně pomocníků Hannese Steyna, Drienie Steyna a Michella De Lange vedl Joubert De Lange, manažer společnosti Intel pro rozvoj trhu. Greg Nelson celou cestu, včetně přírodních krás a techniky v akci pro Intel zdokumentoval.

Skupina navštívila řadu míst a světově chráněných památek, včetně Viktoriiných vodopádů, pohoří Tsidilo, savany Okavango a centrální pouště Kalahari. Byli vybaveni nejnovější IT a komunikační technikou. K práci byly během cest používány čtyři notebooky s mobilní technologií Intel® Centrino™. Mobilní satelitní systém na automobilu zajišťoval spojení s počítačem na základně Transtel ve městě Krugersdorp, který byl prostřednictvím Internetu připojen k páteřní síti auditorské společnosti v Pretorii. Satelitní konektivitu poskytla společnost Transtel.

Cestovatelé se přesvědčili o tom, že často jsou lidské vztahy náročnější, než ten nejobtížnější terén nebo technické problémy. Některé zajímavé okamžiky přibližují následující výňatky z deníku.

Joubert De Lange, manažer společnosti Intel pro rozvoj trhu k tomu dodává: "Byl to úžasný zážitek! Úspěch "bezdrátového safari" všem lidem jasně ukazuje, že bez ohledu na polohu je možné zůstávat kdekoliv v Africe s pomocí bezdrátových přípojných bodů ve spojení s celým světem. Tato akce byla v podstatě dotažením konceptu mobilní techniky do extrému, nicméně její poselství je pro firmy podnikající v Africe, ochránce přírody, vlády i běžné cestovatele naprosto zřejmé." 
Intel a Intel Centrino jsou ochranné značky nebo registrované značky společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech a dalších zemích.

Intel

Článek ze dne 14. prosince 2004 - úterý