logo itpoint.cz

Bluetone zprovoznil vlastní síť na vedeních Českého Telecomu již ve třech městech a šesti lokalitách

České radiokomunikace zprovoznily v pražských Dejvicích a Vršovicích síť Bluetone DSL. V praxi to znamená, že každý, kdo má domů nebo do kanceláře zavedeno telefonní vedení, může požádat o převedení své telefonní linky do sítě Bluetone. Ta umožňuje využívat vysokorychlostní připojení k internetu a hlasové služby až o 62% levněji ve srovnání s cenami našeho dominantního operátora.

České radiokomunikace zprovoznily v pražských Dejvicích a Vršovicích síť Bluetone DSL. V praxi to znamená, že každý, kdo má domů nebo do kanceláře zavedeno telefonní vedení, může požádat o převedení své telefonní linky do sítě Bluetone. Ta umožňuje využívat vysokorychlostní připojení k internetu a hlasové služby až o 62% levněji ve srovnání s cenami našeho dominantního operátora. Dejvice se tak staly již šestou lokalitou, kde je tato síť plně nahrazující služby Českého Telecomu dostupná. Vyjma Prahy funguje také v Českých Budějovicích a Ostravě.

"Síť Bluetone DSL představuje nejmodernější technologii v oblasti vysokorychlostního internetu u nás. V současnosti je pro nás klíčovým telekomunikačním produktem," řekl dnes Ing. Jaromír Charvát, ředitel úseku telekomunikačních služeb ČRa. Dodal, že vzhledem k obtížným jednáním s Českým Telecomem dochází v některých lokalitách ke zpoždění. "Právě Dejvice a Vršovice měly být zprovozněny původně již na počátku srpna. V té době měly fungovat i lokality Pankrác a Hradec Králové, ty se zatím zprovoznit nepodařilo," prohlásil ředitel Charvát.

Uživatelé v místech, kde je síť Bluetone DSL dostupná, mají možnost využívat vysoce kvalitních služeb za ceny, které dosud nebyly na českém trhu myslitelné. Např. ADSL bez omezení objemu přenesených dat v konfiguraci 1024/256 kbps s převedením linky při agregaci 1:20 je nabízeno v ceně 2 090 Kč měsíčně, což představuje úsporu 60% oproti konkurenčním cenám. U hlasových služeb představuje ú spora v porovnání s Tarifem 70 Českého Telecomu až 62%. Bluetone DSL také umožňuje využít běžnou telefonní linku ke zřízení vysokorychlostního připojení velkých firem. Tato nabídka SHDSL zahrnuje rychlosti od 512 kbps za 5 400 Kč měsíčně po dosud nevídaných 4096 kbps za 16 900 Kč měsíčně. Všechny uváděné ceny jsou bez DPH.

Síť Bluetone DSL byla poprvé zprovozněna 21. června 2004 v Praze v okolí Olšanské a Fibichovy ulice. Do konce roku by České radiokomunikace chtěly pokrýt dalších 20 lokalit po celé ČR, a získat tak přístup k více než 400 000 linkám.Podmínkou zřízení služby je, aby účastnické vedení bylo připojeno k rozvaděči Českého telecomu, u kterého mají ČRa instalovánu svoji technologii.

Seznam lokalit, kde je síť Bluetone DSL dostupná :

Další podrobnosti o službách Bluetone DSL naleznete ZDE.

České radiokomunikace

Článek ze dne 8. října 2004 - pátek