logo itpoint.cz

Bluetone zvyšuje ochranu uživatelů před tzv. podvodnými dialery

Jedná se o sofistikovaný program, který je schopen zablokovat přesměrování způsobené jak nelegální aplikací skrývající se na webových stránkách, tak i počítačovým virem. Toto zvýšení ochrany uživatelů služeb Bluetone nemá nic společného s výzvou Českého Telecomu ke společnému postupu proti dialerům ...

Bluetone, telekomunikační značka Českých radiokomunikací, nabízí ode dneška na svých stránkách ke stažení nový program Bluetone SafeDial zabraňující nechtěnému přepsání telefonního čísla v internetovém prohlížeči takzvanými podvodnými dialery. To jsou skryté programy, které podvodným způsobem přesměrují uživatele internetu připojeného přes vytáčené připojení na čísla s vyšším tarifem. Podvedení účastníci tak mohou nechtěně provolat až desítky tisíc korun.

"Jedná se o sofistikovaný program, který je schopen zablokovat přesměrování způsobené jak nelegální aplikací skrývající se na webových stránkách, tak i počítačovým virem," řekl dnes Ing. Jaromír Charvát, ředitel úseku telekomunikačních služeb ČRa. Podle něj nemá toto zvýšení ochrany uživatelů služeb Bluetone nic společného s výzvou Českého Telecomu z 18. srpna 2004 ke společnému postupu proti dialerům (ZDE).

"Vývoj tohoto programu jsme zadali již v červnu tohoto roku," upřesnil Charvát. Nový program není jediná ochrana, kterou Bluetone svým uživatelům poskytuje. Pracovníci společnosti denně prověřují, zda je na webových stránkách u odkazů, které spouštějí tato přesměrování přes žluté linky Bluetonu, v českém jazyce uvedeno, že se jedná o zpoplatňovanou službu se zvláštním tarifem a zda je dodržena podmínka vědomého vytočení. Ve všech sedmi případech, kde Bluetone poskytuje přístup k obsahu prostřednictvím linek se zvláštním tarifem, tomu tak je.

Navíc je technickým opatřením zajištěno, že spojení na těchto linkách nemůže trvat déle než 20 minut, po té je automaticky ukončeno. "Ke všem těmto kroků jsme přistoupili preventivně i přesto, že jsme dosud neobdrželi jedinou stížnost ať už od Českého Telecomu nebo od jakéhokoliv našeho zákazníka," uzavřel Ing. Jaromír Charvát.

Nový program je ke stažení ZDE.

České radiokomunikace

Článek ze dne 31. srpna 2004 - úterý