logo itpoint.cz

Cenové balíčky Eurotelu a T-Mobile jsou pastí na spotřebitele

Nabídky mobilních operátorů se rozšiřují o řadu balíčků, které nabízí spotřebitelům vybrané služby za zvýhodněných podmínek. Nezíská-li však spotřebitel dostatek informací o souvisejících podmínkách, může na tom velmi prodělat ...

Nabídky mobilních operátorů se rozšiřují o řadu balíčků, které nabízí spotřebitelům vybrané služby za zvýhodněných podmínek. Nezíská-li však spotřebitel dostatek informací o souvisejících podmínkách, může na tom velmi prodělat.

K běžnému tarifu si u některých telekomunikačních operátorů lze přikoupit volné minuty, esemesky, či paušální připojení v rámci speciálního balíčku za zdánlivě příznivých podmínek. Obecně jsou balíčky pro spotřebitele přínosem, protože umožňují přizpůsobení služeb jeho potřebám. Jak však ukazují dotazy uživatelů v poradnách Sdružení obrany spotřebitelů České republiky (SOS), neobejdou se tyto nabídky vždy bez problémů.

"Operátoři si umí vždy dobře spočítat balíček tak, aby se jim vyplatil," upozorňuje Ivana Picková ze Sdružení obrany spotřebitelů ČR, a dodává: "Někdy je výpočet založen na prostém zvýšení měsíční fixní platby, jindy na řadě omezujících podmínek."

SOS

Článek ze dne 11. února 2004 - středa