logo itpoint.cz

Cenu MI získal Terrence Valeski za osobní přinos k rozvoji mobilní telekomunikace a spuštění technologie CDMA v ČR

Cena ministra informatiky je udělována dvakrát ročně osobnostem, sdružením, projektům či firmám za významný přínos k rozvoji informační společnosti. Vladimír Mlynář při udělení ceny zdůraznil, že politikou vlády je podpora trhu vzájemně si konkurujících technologií a vláda proto podporuje rozšiřování technologické nabídky připojení na internet.

V průběhu slavnostního večera na veletrhu Invex udělil ministr Mlynář v pořadí již čtvrtou Cenu ministra informatiky.

Cenu ministra informatiky získal Terrence Valeski, bývalý ředitel společnosti Eurotel, za osobni přínos k rozvoji mobilní telekomunikace a spuštění technologie CDMA v České republice. Ministr informatiky Vladimír Mlynář při udělení ceny zdůraznil, že politikou vlády je podpora trhu vzájemně si konkurujících technologií a vláda proto podporuje rozšiřování technologické nabídky připojení na internet.

"Terrence Valaski je nejen dobrý manažer, ale také vizionář, který se nebál udělat riskantní rozhodnutí a přijít jako první s myšlenkou spustit v České republice technologii CDMA. Takoví lidé si zaslouží ocenění," řekl při udělení ceny ministr Vladimír Mlynář. Cenu za Terrence Valeskiho, který se slavnostního večera nemohl zúčastnit, z jeho pověření převzal Karel Sperlink, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR a prezident Asociace inovačního podnikání.

Cena ministra informatiky je udělována dvakrát ročně osobnostem, sdružením, projektům či firmám za významný přínos k rozvoji informační společnosti. Autorkou výtvarného návrhu skleněné sošky je MgA. Barbora Hölzelová.

MI ČR

Článek ze dne 14. října 2004 - čtvrtek