logo itpoint.cz

Česká filharmonie komunikuje se světem prostřednictvím společnosti eTel

S rychlým vývojem moderních technologií stouply i v České filharmonii nároky na nejmodernější telekomunikační technologie. Důležitá je spolehlivost, dostupnost a efektivita. Komunikace v tomto konkrétním případě znamená nejen dojednávání a plánování turné, ale rovněž komunikaci s předními světovými dirigenty a sólisty z celého světa.

Za hranicemi naší vlasti bývá Česká republika spojována s levným pivem a skvělým hokejem. Ale ani kultura nezůstává pozadu – kromě slavných spisovatelů, malířů a architektů si své místo vydobyla i hudba a její interpreti. Mezi nimi nesporně patří čestné místo České filharmonii. Tradičním sídlem tohoto hudebního tělesa je pražské Rudolfinum. Špičkový světový orchestr potřebuje v dnešní dobře i telekomunikační služby na nejvyšší technologické úrovni. Proto již od roku 1998 spolupracuje Česká filharmonie se společností eTel.

Česká filharmonie není jen orchestrem. Při svých častých turné po celém světě naplňuje roli kulturního vyslance, je ozdobou významných společenských příležitostí, symbolem české hudební tradice stejně jako významným exportním artiklem. O známosti a významu České filharmonie ve světě svědčí její opakovaná vystoupení na nejprestižnějších pódiích, jakými jsou Royal Albert Hall v Londýně, Carnegie Hall v New Yorku, Suntory Hall v Tokiu či Teatro Colón v Buenos Aires.

Hlasová i internetová komunikace po optických vláknech

S rychlým vývojem moderních technologií stouply i v České filharmonii nároky na nejmodernější telekomunikační technologie. Důležitá je spolehlivost, dostupnost a efektivita. Komunikace v tomto konkrétním případě znamená nejen dojednávání a plánování turné, ale rovněž komunikaci s předními světovými dirigenty a sólisty z celého světa. Globálně jsou rozesílány tiskové informace a avíza o plánovaných projektech. A v neposlední řadě potřebují hráči orchestru při častých zahraničních cestách udržovat kontakt se svými nejbližšími doma v České republice.

Letos v květnu bude mít spolupráce společnosti eTel a České filharmonie šesté výročí. Prostřednictvím této telekomunikační firmy jsou v Rudolfinu zapojeny hlasové služby a internet. V nejbližší době zahájí Rudolfinum díky moderní optické síti vlastní on-line prodej vstupenek na koncerty. "Kvalitní komunikace je pro nás tím, čím jsou pro hudebníky špičkové nástroje a vyspělé publikum," potvrzuje Daniel Sobotka, poradce GŘ České filharmonie zodpovědný za marketing. "Do budoucna připravujeme rozvoj telekomunikační služby směrem k využití přenosu obrazu a zvuku mezi Rudolfinem a producenty ve světě, např. USA. ," dodává pan Sobotka.

"Historická budova Rudolfina je připojena prostřednictvím optických vláken do komunikační sítě společnosti eTel. Pražské Alšovo nábřeží, kde se Rudolfinum nachází, je jednou z lokalit, kudy tento optický okruh v Praze vede. Metropolitní optická síť je integrální součástí středoevropské optické sítě skupiny eTel. Je napojena na mezinárodní ústřednu ve Vídni a pokrývá vedle České republiky rovněž Polsko, Slovensko, Maďarsko a Rakousko", říká Markéta Novotná, manažerka marketingu a vztahů se zákazníky společnosti eTel.

eTel

Článek ze dne 4. května 2004 - úterý