logo itpoint.cz

Český Telecom chce převést třetinu zaměstnanců k externí firmě

Pracovníci, kteří se zabývají údržbou, opravami a provozem telekomunikační sítě, by měli přejít pod externího dodavatele, který má tyto služby pro Telecom zajišťovat. Telecom ve výběrovém řízení oslovil 14 firem. Z nich do užšího výběru postoupily vedle Alcatelu a Siemensu ještě Ericsson, Lucent Technologies a Vegacom.

Český Telecom zvažuje, že převede téměř třetinu z 9500 zaměstnanců k jiné firmě. Pracovníci, kteří se zabývají údržbou, opravami a provozem telekomunikační sítě, by měli přejít pod externího dodavatele, který má tyto služby pro Telecom zajišťovat, řekl dobře informovaný zdroj.

Podle mluvčího Vladana Crhy se firma nyní baví se dvěma uchazeči a na základě jejich nabídek se teprve rozhodne, zda projekt spustí a případně komu z nich zakázku zadá. Hlavním smyslem projektu má být úspora nákladů. Podle informací s Telecomem v současnosti jednají společnosti Siemens a Alcatel, jejichž technologie firma nejvíce využívá.

Telecom ve výběrovém řízení oslovil 14 firem. Z nich do užšího výběru postoupily vedle Alcatelu a Siemensu ještě Ericsson, Lucent Technologies a Vegacom.

Údržbu, provoz a opravy sítě si dosud Telecom zajišťoval sám. Po případném převodu činností pod externího dodavatele, což by se mohlo uskutečnit v příštím roce, by si firma vlastními silami zajišťovala kompletní dohled nad sítí, kontrolu a plánování.

Kvůli úspoře nákladů a uvolnění finančních prostředků firma během roku prodala velkou část vozového parku a vzala si jej zpět do nájmu. V příštím roce chce Telecom obdobný postup uplatnit u nemovitostí v účetní hodnotě deset miliard korun.

Telecom loni na podzim oznámil restrukturalizační program, v rámci kterého by měl do konce roku 2005 snížit celkový počet zaměstnanců na 7000 lidí. Spolu s dceřiným Eurotelem by tak měl mít nejvýše 9500 pracovníků.

ČTK

Článek ze dne 1. října 2004 - pátek