logo itpoint.cz

Český Telecom je připraven zahájit pozemní digitální televizní vysílání

Společnost o tom informovala ČTÚ a Radu pro rozhlasové a televizní vysílání a již také vyzvala ČTÚ o specifikaci technických parametrů plánovaných multiplexů A a B a o povolení k provozu sítě digitálních vysílačů. ČTc hodlá realizovat síť DVB-T vysílačů buňkového charakteru o nižších výkonech, se kterými jinde v České republice nejsou doposud žádné zkušenosti ...

Zájem aktivně se podílet na rozvoji digitální televize v České republice má Český Telecom. Oficiálním dopisem o tom informoval Český telekomunikační úřad (ČTÚ) a Radu pro rozhlasové a televizní vysílání. Digitální vysílání bylo původně navrženo na území města Prahy, nyní Český Telecom připravuje podklady pro zahájení vysílání i v dalších krajských městech.

"V oblasti digitálního šíření televizního signálu provozujeme laboratorní vysílání a jsme připraveni zahájit šíření signálu pro veřejnost. Na základě našich zkušeností z výstavby a provozování digitální distribuční sítě pro Českou televizi a výsledků přípravy na provoz v oblasti DVB -T můžeme prohlásit, že jsme připraveni zahájit vysílání pro veřejnost v momentě, kdy regulátoři otevřou trh a získáme povolení. V současné době čekáme na povolení ČTÚ. Získané zkušenosti budou přínosem nejen pro Český Telecom, ale i pro celkový rozvoj digitálního televizního vysílání a informační společnosti v České republice," říká Roman Stupka, výkonný ředitel pro prodej a člen představenstva Českého Telecomu.

Český Telecom vyzval ČTÚ o specifikaci technických parametrů plánovaných multiplexů A a B a o povolení k provozu sítě digitálních vysílačů. Společnost hodlá realizovat síť DVB-T vysílačů buňkového charakteru o nižších výkonech, se kterými jinde v České republice nejsou doposud žádné zkušenosti.

Mezi největší výhody digitální televize patří vynikající kvalita zvuku a obrazu, větší počet kanálů a především interaktivní služby, jako je např. on-line sázení, video on demand, hry, chat, interaktivní reklama, e-mailová pošta, SMS a možnost mobilního příjmu.

Český Telecom

Článek ze dne 19. února 2004 - čtvrtek