logo itpoint.cz

Český Telecom může v dividendách vyplatit až 6,64 miliardy korun

Podle vyjádření finančního ředitele může společnost v letošním roce použít nerozdělený zisk z minulých let ve výši 6,64 miliardy korun, což by odpovídalo asi 20 Kč na akcii. O případné výplatě dividendy musí rozhodnout akcionáři na valné hromadě, která se má uskutečnit v červnu.

Český Telecom může na výplatu dividend v letošním roce použít nerozdělený zisk z minulých let ve výši 6,64 miliardy korun, což by odpovídalo asi 20 Kč na akcii. Řekl to finanční ředitel firmy Juraj Šedivý. Připomněl, že o případné výplatě dividendy musí rozhodnout akcionáři na valné hromadě. Ta se má uskutečnit v červnu.

Telecom loni vykázal účetní ztrátu 1,8 miliardy korun, a proto z loňského hospodaření nemůže dividendu vyplácet. Akcionáři firmy, mezi kterými má s 51 procenty hlavní slovo stát, si již loni odsouhlasili, že firma bude každoročně vyplácet dividendy mezi 50 a 70 procenty konsolidovaného zisku.

Do ztráty loni firmu poslal jednorázový odpis investic za 9,9 miliardy korun. K tomuto kroku musela firma přistoupit kvůli pomalé deregulaci cen, která jí neumožnila zajistit dostatečnou návratnost investic.

Telecom je s 3,6 milionu telefonů dominantním provozovatelem pevných linek. Firma ovládá mobilního operátora Eurotel s více než 4,2 milionu klientů.

ČTK

Článek ze dne 7. dubna 2004 - středa