logo itpoint.cz

Český Telecom rozšiřuje kapacitu páteřní IP sítě pro posílení vysokorychlostního internetu

Součástí procesu budou i krátkodobá lokální přerušení provozu datových služeb (ve dnech 1. - 4.10. 2004) mezi 22 hodinou večerní a 6 hodinou ranní. Projeví se například u služeb vysokorychlostního internetu, vytáčeného připojení, bankomatů a platebních terminálů využívajících služeb datové sítě.

V noci z pátku na sobotu (1.10. – 2.10.), ze soboty na neděli (2.10. – 3.10.) a z neděle na pondělí (3.10. – 4.10. 2004) bude Český Telecom rozšiřovat kapacitu páteřní sítě pro vysokorychlostní internet a kompletně inovovat programové vybavení datových uzlů ve své páteřní a okrajové IP (datové) síti.

Součástí procesu budou i krátkodobá lokální přerušení provozu datových služeb Českého Telecomu mezi 22 hodinou večerní a 6 hodinou ranní. Projeví se například u služeb vysokorychlostního internetu, vytáčeného připojení, bankomatů a platebních terminálů využívajících služeb datové sítě.

K omezení provozu jednotlivých zařízení bude docházet postupně tak, aby byl dopad na zákazníky co nejmenší. Pro práce na datové síti byly záměrně vybrány noční víkendové hodiny, kdy je využívání těchto služeb oproti všedním dnům méně časté.

Obchodní partneři Českého Telecomu již byli o těchto skutečnostech informováni. Zákazníci Internetu Expres, Internetu Broadband a vytáčeného připojení od Českého Telecomu jsou navíc postupně informováni prostřednictvím e-mailu.

Český Telecom

Článek ze dne 29. září 2004 - středa