logo itpoint.cz

Český Telecom vyhrál výběrové řízení Komerční banky

V silně obsazeném výběrovém řízení na poskytování telekomunikačních služeb pro propojení poboček Komerční banky zvítězil Český Telecom. Tímto vítězstvím společnost upevnila svou pozici strategického poskytovatele telekomunikačních služeb pro jeden z nejvýznamnějších bankovních ústavů v České republice.

V silně obsazeném výběrovém řízení na poskytování telekomunikačních služeb pro propojení poboček Komerční banky a.s., zvítězil Český Telecom a.s. a tímto vítězstvím upevnil svou pozici strategického poskytovatele telekomunikačních služeb pro jeden z nejvýznamnějších bankovních ústavů v České republice.

"Komerční banka se tak stává největším korporátním zákazníkem Českého Telecomu, který bude využívat služeb IP Connect", říká Jan Los, ředitel pro korporátní klientelu Českého Telecomu a dodává: “Kromě propojení poboček bude využívat službu IP Connect také pro připojení svých bankomatů. Platforma IP Connect umožní bankovnímu ústavu v budoucnosti do sítě průběžně implementovat další aplikační služby, včetně hlasových."

"KB dlouhodobě využívá služby pronajatých digitálních okruhů Premium+ a migrace na kvalitativně novou službu IP Connect představuje pro KB strategické rozhodnutí, jehož cílem je využití nových možností plynoucích jak z technologie samotné, tak i z její otevřenosti například i ve vztahu k hlasovým službám," uvedl ředitel IT Václav Grepl.

Výběrového řízení, které bylo zahájeno v dubnu tohoto roku, se zúčastnilo celkem 7 významných českých telekomunikačních operátorů.

Český Telecom

Co nabízí služba IP Connect ?

Služba IP Connect nabízí bezpečný, spolehlivý, flexibilní a finančně zajímavý způsob telekomunikačního řešení vzájemného propojení vzdálených lokálních počítačových sítí (LAN) a pobočkových telefonních ústředen (PBX). Součástí služby je dodávka, zřízení, konfigurace, dohled, řízení a servis datových přípojek a koncových zařízení v lokalitě uživatele. Funkčnost celého řešení je garantována až po rozhraní na straně uživatele, kde jsou připojovány sítě LAN nebo PBX. Český Telecom tedy zodpovídá nejen za kvalitu své páteřní sítě, ale i za bezchybný chod zákaznických přípojek včetně koncových zařízení.

Pro koho je služba určena ?

Služba IP Connect je určena pro všechny společnosti, které potřebují výhodným, a zároveň výkonným, flexibilním a bezpečným způsobem propojit 2 nebo více lokalit. Přitom je služba IP Connect zvláště výhodným řešením pro středně velké a rychle se rozvíjející společnosti, které ocení komplexní outsourcing datové sítě WAN podporující bezproblémový chod a rozvoj společnosti.

Další informace ke službě IP Connect naleznete ZDE.

Článek ze dne 26. listopadu 2004 - pátek