logo itpoint.cz

Check Point představuje celosvětově první vnitřní bezpečnostní bránu pro ochranu vnitřních sítí a aplikací

Společnost představila Check Point InterSpect - novou rodinu řešení v podobě vnitřních bezpečnostních bran, která přináší zcela nový způsob ochrany vnitřních sítí a aplikací v organizacích. Check Point InterSpect je prvním kompletním řešením vnitřního zabezpečení, které jde velmi hluboko při inteligentní ochraně před šířením útoků ve vnitřních sítích.

Check Point Software Technologies Ltd., celosvětový lídr v oblasti zabezpečení Internetu, představil Check Point InterSpect, novou rodinu řešení v podobě vnitřních bezpečnostních bran (Internal Security Gateway), která přináší zcela nový způsob ochrany vnitřních sítí a aplikací v organizacích. Check Point InterSpect je prvním kompletním řešením vnitřního zabezpečení, které jde velmi hluboko při inteligentní ochraně před šířením útoků ve vnitřních sítích.

Řešení InterSpect je dodáváno jako dedikované hardwarové bezpečnostní zařízení, umožňující velmi snadné a rychlé nasazení bez ohrožení provozu sítě. InterSpect využívá sofistikovanou bezpečnostní technologii provádějící inteligentní inspekci vnitřního provozu, přičemž identifikuje a blokuje neautorizované či škodlivé chování a specifické útoky. Umožňuje rozdělení vnitřní sítě do bezpečnostních zón a zamezuje neautorizovanému přístupu mezi jednotlivými zónami. Současně zavírá do karantény počítače ze kterých vychází podezřelá aktivita.

Při ochraně sítí před útoky vycházejícími z vnitřku organizací, jako například z počítačů mobilních nebo vzdálených pracovníků, je vyžadováno zabezpečení na více vrstvách. Často se například stává, že ačkoli se organizace snaží svou síť chránit, k infikování dojde poté, co se cestující pracovníci vrátí do kanceláře a připojí se do interní sítě. Příklady útoků, které se rychle množily mezi uživateli poté co byly do sítě zaneseny z vnitřního zdroje, zahrnují červy Blaster a Sobig, přičemž škody které způsobily se odhadují až na 32,8 miliard USD.

"V roce 2003 jsme sledovali, jak Slammer, Sobig a Blaster poškozují a způsobují pády vnitřních sítí," upozornil Richard Stiennon, Vice President, Gartner, a pokračoval: "K boji s dnešními sofistikovanými útoky jsou nutné inteligentní, preventivní nástroje, které jdou při ochraně vnitřních sítí do hloubky za ochranu na úrovni perimetru. Současně musí být takové řešení snadno spravovatelné, musí umět segmentovat síť do bezpečnostních zón, poskytovat karanténu a musí disponovat dobrým výkonem."

Check Point InterSpect integruje nový software na nové hardwarové platformě vytvořené pro rychlé a pružné nasazení bez rizika narušení konfigurace existující sítě. Check Point InterSpect poskytuje :

Díky technologiím Check Point Application Intelligence a Stateful Inspection nabízí InterSpect v oboru nejjemnější hloubkovou inspekci protokolů a aplikací užívaných ve vnitřních sítích. Jiná řešení jsou vytvořena pro ochranu perimetru a nedisponují znalostí vnitřních protokolů a aplikací potřebnou pro tento druh ochrany ve vnitřních sítích.

Příkladem protokolů primárně užívaných na LAN je SQL pro databázové aplikace jako MS SQL Server a Oracle, či MS RPC pro Exchange a jiné Microsoft aplikace. Tyto protokoly patří mezi obchodně-kritické procesy uvnitř sítě, a proto řešení vnitřní bezpečnosti nemohou pouze podporovat tyto protokoly, nýbrž musejí implementovat pokročilé bezpečnostní mechanismy pro prevenci útoků a zneužití.

Check Point InterSpect již chrání vnitřní sítě řady zákazníků Check Pointu, kteří jej úspěšně nasadily a testovaly ve svých sítích. "Check Point chce rozhodně poskytovat v oboru nejinteligentnější řešení odpovídající na dynamické a stále se vyvíjející internetové hrozby. Jedním z nejkritičtějších bodů, kterým organizace v současnosti čelí je ochrana před útoky, které se vynoří a šíří uvnitř sítě," uvedl Gil Shwed, předseda představenstva a CEO, Check Point Software Technologies a navázal : "InterSpect zvyšuje laťku pro řešení vnitřního zabezpečení a umožňuje Check Pointu řešit výzvy svých zákazníků spojené s vnitřním zabezpečením.

Check Point InterSpect je dostupný okamžitě ve třech modelových řadách s cenami od 9.000 USD do 39.000 USD.

Více informací o řešení InterSpect naleznete na http://www.checkpoint.com/products/enterprise/interspect.html

Check Point

Článek ze dne 21. ledna 2004 - středa