logo itpoint.cz

Cisco představuje nové portfolio routerů s integrovanými službami

Společnost Cisco Systems představuje nové portfolio routerů s integrovanými službami "Integrated Service Router" pro vysoce zabezpečené aplikace přenosu dat, hlasu a videa současně na rychlostech srovnatelných s plnou rychlostí přenosového média. Nové routery umožňují malým podnikům a poskytovatelům služeb rychle zavádět konvergovaná komunikační řešení s maximálním výkonem a velkou ochranou investic.

Společnost Cisco Systems představila novou řadu Cisco routerů s integrovanými službami, které jsou jako první v odvětví schopné přenášet bezpečně data, hlas, video a jiné vyspělé služby pro malé a střední podniky i pobočky firem stejně jako pro poskytovatele komunikačních služeb, kteří je uplatní ve svých nabídkách spravovaných síťových služeb. Společnost staví na více než dvaceti letech vývoje a inovací; nové řady produktů s integrovanými službami Cisco 1800, Cisco 2800 a Cisco 3800, jsou prvními, které poskytují zákazníkům infrastrukturu umožňující rychlý a bezpečný přístup ke klíčovým aplikacím při optimální bezpečnosti a zároveň představují základ pro budoucí ještě náročnější komunikační potřeby.

"Integrace hlasu a síťové bezpečnosti do routerů je vynikající způsob jak pomoci organizacím šetřit čas a peníze, ale implementace těchto vlastností v routerech nesmí mít negativní vliv na propustnost sítě. Routery pro integrované služby od společnosti Cisco Systems pomůžou mnoha organizacím stavět efektivnější a robustnější IP sítě," řekl Jeff Wilson ze společnosti Infonetics.

Zabezpečení sítě

Nové routery s integrovanými službami jsou součástí strategie společnosti Cisco Systems zaměřené na sítě s vlastní ochranou (self-defending networks). Routery v sobě obsahují nejkomplexnější portfolio služeb bezpečnosti sítě, které poskytují zákazníkům jednotnou a odolnou platformu pro rychlé zavádění zabezpečených síťových firemních aplikací.

Routery společnosti Cisco Systems s integrovanými službami se dodávají s vestavěnou hardwarovou akcelerací šifrování pro virtuální privátní sítě (VPN), s verzí 2.0 Security Device Manageru (SDM) pro intuitivní a jednoduchou správu směrovače a s Cisco IOS â softwarovým VPN firewallem. Dále je tu integrovaná funkčnost zabraňující neoprávněným průnikům („inline intrusion prevention system – IPS“), která byla poprvé zabudována do routeru a nabízí síť s vyšší úrovní ochrany, která nebyla v minulosti na trhu poskytována. Zákazníci mají možnost přidávat další moduly routeru a rozšiřovat tak služby sítě pro větší výkon a akceleraci své VPN sítě, zdokonalení IPS a filtrování URL adres, což zákazníkům umožňuje lépe ochránit jejich investice a poskytne jim pružnější sítě a sítě s větší schopností vlastní ochrany.

"Zdokonalené bezpečnostní schopnosti těchto Cisco routerů s integrovanými službami na nás při testování udělaly velký dojem a věříme, že by mohly být rozšiřitelnou platformu pro celou řadu projektů," uvedl Norbert Dähne, šéf projektů pro komunikační služby u firmy Lufthansa. "Při rozšiřování infrastruktury tak, aby podporovala nové projekty, jako je přenos hlasu po IP, je pro nás zajištění bezpečnosti bez snížování výkonu sítě klíčovou výhodou."

Široké možnosti, nákladově efektivní komunikační řešení

Kromě zabudovaných bezpečnostních funkcí Cisco nabízí hlasové služby nejvyšší úrovně integrované přímo do routerů. Ty poskytují maximální pružnost při implementaci telefonních služeb a zároveň umožňují dosáhnout vysoké hustoty datových a hlasových funkcí v jednom zařízení.

Routery Cisco řady 2800 a 3800 integrují nové verze systémů Cisco CallManager Express a Cisco Unity™ Express, které získaly mnohá ocenění. Zákazníci mohou ve svých malých a středních provozech snadno nahradit malou, stárnoucí pobočkovou telefonní ústřednu a podobné systémy komplexním řešením IP telefonie, hlasové pošty, automatické spojovatelky. Větší zákazníci mohou použít Cisco routery s integrovanými službami v režimu Survivable Remote Site Telephony centrálního Cisco CallManageru zajišťujícím maximální kapacitu a redundanci. Konvergencí dat a hlasu do jediného řešení Cisco pomáhá zákazníkům zjednodušit instalaci, administraci a údržbu při zvyšování produktivity a snižovaní provozních nákladů.

Značné pokroky, kterých se podařilo dosáhnout v hlasových propojeních (voice trunk) a počtech obsluhovaných koncových stanic, ve zpracování digitálního signálu a výkonnosti platformy, umožňují dostupnou hlasovou a IP komunikaci pro zákazníky všech velikostí za použití platformy stejné velikosti, která by byla použita při implementaci pouze přenosu dat a bezpečnosti. Routery řady Cisco 2800 Series a Cisco 3800 Series mají zabudované sloty pro DSP zajišťující bezpečnou hlasovou komunikaci, hlasovou bránu, konferenční hovory a možnosti transkódování kombinované se zpracováním hovorů integrovaným v softwaru Cisco IOS. Samozřejmostí je možnost automatické hlasové pošty a automatického zpracování hovorů bez spojovatelky v rámci pokročilých integračních modulů (advanced integration modules - AIMs) nebo v modulárních slotech. Zabudování ověřených hlasových technologií do platformy dovolilo, aby se na routerech Cisco s integrovanými službami uvolnily integrované modulární sloty, které umožňují zákazníkům využít výhodu těchto vysokorychlostních slotů pro implementaci dalších služeb a rozhraní.

Služby pro zákazníky všech velikostí

Všichni zákazníci stále vyhledávají příležitosti, jak sloučit nejmodernější datové, hlasové a bezpečnostní služby do jediného systému, který urychlí implementaci síťových služeb a přitom jim pomůže chránit a optimalizovat jejich podnikání a zároveň dosahovat dalšího růstu. S hlasovými a bezpečnostními systémy, nejobsáhlejšími v oboru ICT, přímo zabudovanými a integrovanými do těchto nových platforem, portfolio firmy Cisco nabízí maximální výkonnost, odolnost a pružnost pro přidávání nových aplikací jednoduchým a cenově výhodným způsobem. V souladu s programy pro řešení problematiky v malých a středních firmách (Business Ready Branch) pomáhají routery s integrovanými službami budovat bezpečné , spolehlivé a flexibilní sítě, které porostou společně s růstem úspěšné firmy.

Poskytovatelé služeb nyní mohou rychle a cenově výhodně rozšířit své spravované hlasové, bezpečnostní a datové služby pro zákazníky všech velikostí s použitím jediné směrovací platformy, která je flexibilní a lze ji upravit podle velikosti a potřeb zákazníka, a zároveň nabízí spolehlivost a dostupnost potřebnou pro plnění smlouvy o úrovni poskytovaných služeb (service level agreements - SLA).

"S novými routery s integrovanými službami od firmy Cisco může společnost BellSouth poskytovat svým zákazníkům vysoce bezpečný přístup k pokročilé technologii při zachování nejvyšší úrovně výkonu a spolehlivosti,“ řekl Fred Shaftman, prezident BellSouth Business. „Možnosti přenosu hlasu, videa a dat spojené v jednom systému dovolují BellSouth efektivněji a učinnějším způsobem rozšířit příští generaci aplikací nejen pro podniky, ale i pobočkové sítě a malé a střední podniky."

Routery s integrovanými službami zvyšují hodnotu pro distribuční kanály

Routery s integrovanými službami byly navrženy tak, aby daly partnerům firmy Cisco možnost cenově efektivně nabízet koncovým zákazníkům opravdu konvergované řešení pro směrování, hlas a bezpečnost. A to vše při využití podpůrných technických a obchodních programů a nástrojů pro umožnění poskytování nelepší možné podpory zákazníkům. V současné době více než 90 procent obratu firmy Cisco z malých a středních zákazníků plyne od partnerů společnosti. Proto chce Cisco dále pomáhat svým partnerům, aby byli úspěšní v přechodu k prodeji nových směrovacích platforem.

Ceny a dostupnost

Řady routerů s integrovanými službami Cisco 1800 Series, 2800 Series a 3800 Series začínají na cenové hladině 1395, 1995 respektive 9500 dolarů. Nové routery Cisco 1800 a 2800 jsou dostupné od září 2004 a Cisco 3800 od října 2004.

Cisco

Článek ze dne 19. října 2004 - úterý