logo itpoint.cz

Cisco Systems a IBM připravily cestu k snadnému přijetí hlasových a video služeb založených na protokolu IP

Zákazníkům se prostřednictvím propojení hlasových, video a konferenčních řešení společnosti Cisco a zkušeností IBM v oblasti služeb nabídne vhodná a levná cesta, jak co nejvíce získat z IP komunikace. Iniciativa zvyšuje hodnotu nových a existujících nabídek IBM a Cisca ve vztahu k třetím stranám - vývojářům (ISV) a poskytovatelům služeb, kteří jsou také partneři IBM a Cisca.

Společnosti IBM a Cisco představily iniciativu, jež pomůže organizacím všech velikostí integrovat a nasazovat konvergované hlasové, video a datové systémy.

Nové služby poskytnou zákazníkům bohatší a integrovanější portfolio řešení společností IBM a Cisco založených na produktech IP Communications a větší potenciál pro snižování nákladů a zvyšování produktivity zaměstnanců.

Zákazníkům se prostřednictvím propojení hlasových, video a konferenčních řešení společnosti Cisco a zkušeností IBM v oblasti služeb nabídne vhodná a levná cesta, jak co nejvíce získat z IP komunikace. Iniciativa zvyšuje hodnotu nových a existujících nabídek IBM a Cisca ve vztahu k třetím stranám - vývojářům (ISV) a poskytovatelům služeb, kteří jsou také partneři IBM a Cisca. Řešení konečně zpřístupní organizacím a jejich zaměstnancům informace z libovolného zařízení kdykoliv a odkudkoliv.

"Kombinace síťových zkušeností a technologií Cisca se schopnostmi IBM v oblasti služeb a integrace představuje logickou cestu pro nabídku řešení postavených na IP Communications,“ prohlásil Kim Church, vedoucí informatiky firmy Preston, Gates & Ellis LLP, právnické společnosti sídlící v americkém státě Washington. „Investice do řešení IP Communications společností Cisco a IBM umožnila naší organizaci zlepšit klientský servis a snížit náklady."

Společnosti IBM a Cisco jsou přesvědčeny, že v současném síťovém světě jsou hlavními hybnými silami: mobilita, integrace a bezpečnost. Nové nabídky obsahují části všech tří uvedených elementů a podtrhují profesionalitu obou společností.

"Společnosti Cisco a IBM se společně s tímto oznámením rozhodly, že zvýší investice do vývoje produktů a investice do zajištění vyšší úrovně integrace těchto technologií, a podobně do prodejního kanálu, konzultací a marketingu,“ dodal Doug Elix, senior viceprezident a výkonný ředitel divize Sales and Distribution společnosti IBM. „Máme v úmyslu spojit řešení IP Communications společnosti Cisco s integrovanými řešeními společnosti IBM. Konvergované komunikace nainstalované v inteligentních sítích zásadně mění styl podnikání a očekáváme, že obě společnosti budou předními hráči v tomto segmentu trhu."

Portfolio produktů IP Communications společnosti Cisco Systems obsahuje: Cisco CallManager – software pro řízení sítě, Cisco CallManager Express, Cisco Unity, Cisco Unity Express, Cisco MeetingPlace, Cisco Personal Assistant a Cisco IP Contact Center. Tato řešení budou úzce propojena s produkty a technologiemi společnosti IBM a zákazníkům přinesou prokazatelné finanční přínosy.

Iniciativa obou společností poskytne zákazníkům následující řešení :

"Spojením vývoje Cisca a IBM vzniká úzká spolupráce nad společným vývojem integrované produktové řady pro IP telefonii, systémy jednotného zpracování zpráv, zákaznických kontaktních center, chytrých komunikací a video konferencí,“ potvrdil Charlie Giancarlo, senior viceprezident společnosti Cisco Systems. „Tato nová integrovaná řešení se budou dodávat prostřednictvím globální servisní organizace IBM, stejně jako podpora IBM pro IP Communications společnosti Cisco Systems. Představuje to obrovskou výhru pro zákazníky IP komunikace na celém světě."

IBM implementuje Cisco IP Communications uvnitř svého podniku

IBM představuje důležitý příklad přechodu na IP komunikaci. Společnost IBM totiž nainstalovala Cisco IP telefonii ve své torontské laboratoři už v roce 2001 a do dnešního dne nasadila 20 tisíc IP telefonů Cisco. IP telefony se prosadily ve složitém telefonním prostředí i s více dodavateli v různých zemích a s mnoha komunikačními operátory. Společnost IBM bude v dalším kroku centralizovat telefonní infrastrukturu na své servery v hlavních datových centrech IBM.

"Přesunutím telefonie do datových center získá IBM výhody nejen ze samotných konvergovaných hlasových nebo datových komunikací, ale také výhody plynoucí ze snadnější instalace, provozování, monitorování systémů a prodloužení jejich životního cyklu," řekl Fred Spulecki, ředitel vývoje hlasových aplikací v IBM.

Cisco IP Communications je kompletní systém podnikových řešení obsahujících IP telefonii, systémy pro sjednocené komunikace, videokonference a přenos hlasu, video vysílání a řešení pro kontaktní centra. Pro poskytování konvergovaných aplikací využívá existující infrastrukturu IP.

Cisco & IBM

Článek ze dne 27. května 2004 - čtvrtek