logo itpoint.cz

Cisco Systems představuje významný pokrok ve video-telefonii

Společnost Cisco Systems® představila novou vlnu produktů a řešení pro svůj Internet Protocol (IP) Communications System, které plně využívají výhod konvergovaných sítí s integrovaným přenosem dat, hlasu a videa. Nová řešení se přímo podílí na zvýšení efektivity komunikací, pružnosti v podnikání a informační bezpečnosti ve velkých organizacích.

Společnost Cisco Systems® představila novou vlnu produktů a řešení pro svůj Internet Protocol (IP) Communications System, které plně využívají výhod konvergovaných sítí s integrovaným přenosem dat, hlasu a videa. Nová řešení se přímo podílí na zvýšení efektivity komunikací, pružnosti v podnikání a informační bezpečnosti ve velkých organizacích.

Video-telefonie a její podíl na produktivitě

IP telefonní ústředna Cisco CallManager 4.0 obsahuje nové desktopové řešení s názvem Cisco Video Telephony (VT) Advantage 1.0, které umožňuje ke stávajícím telefonním hovorům připojit video v reálném čase. Uživatelé mohou pomocí řešení Cisco VT Advantage a Cisco CallManageru 4.0 levně uskutečnit video-hovor a současně mají na svých Cisco IP telefonech s podporou video-telefonie přístup k vlastnostem jako - podržení hovoru, přesunutí hovoru a konference. Cisco VT Advantage využívá flexibilitu protokolu IP a poskytuje kvalitní vysílání videa a zvuku, které před tím nebyly dosažitelné pro většinu konferenčních systémů.

Jak pracuje Cisco VT Advantage

Cisco VT Advantage spolupracuje s novými i stávajícími video-konferenčními systémy různých parametrů (stolní nebo do konferenčních místností). Řešení spojuje Cisco IP telefon s osobním počítačem. Aplikační software Cisco VT Advantage spojený se Cisco USB (Universal Serial Bus) kamerou doplňuje počítač o podporu video-telefonie. Z VT Advantage lze navázat video-telefonní hovory stejným zůsobem na konferenční video-systémy společnosti TANDBERG, které byly za tím účelem speciálně doplněny o možnost přímé integrace se Cisco CallManager 4.0. CallManager 4.0 lze integrovat i s dalšími řešeními Cisco AVVID partnerů a jejich zařízeními podporujícími H.323, což umožňuje zákazníkům ochránit jejich stávající investice do video-komunikací.

"S přechodem na integrovaný přenos dat, hlasu a videa do komunikace a on-line spolupráce se pracovní prostředí stává bohatým na komunikační média," řekl Chris Kozup, programový ředitel oddělení Technology Research Services v META Group. "Jak si uživatelé zvykají na moderní technologie, je integrace videa a telefonie na jejich počítačích přirozeným vývojem směrem k rozšiřování spolupráce a zvýšení efektivity interních porad."

Rozšířená systémová bezpečnost

Nové bezpečnostní vlastnosti Cisco CallManageru 4.0 rozšiřují schopnosti inteligentní sítě Cisco bránit se síťovým útokům, ochránit systémy Cisco IP Communications a poskytovat vylepšenou odolnost. Digitální certifikáty, které se staly novým průmyslovým standardem, potvrzují identitu síťových zařízení a pomáhají je chránit před uživateli s nekalými úmysly. Standardizované šifrování, které bylo přidáno do CallManageru 4.0 a Cisco IP telefonů, poskytuje ochranu telefonních hovorů až na koncové přístroje.

V rámci celkové bezpečnostní strategie byla odolnost systému posílena pomocí řešení Cisco Security Agent (CSA). CSA poskytuje proaktivní a přizpůsobivou ochranu Cisco IP telefonů, serverů a stolních počítačů před bezpečnostními hrozbami. V jednom balíčku spojuje více úrovní zabezpečení a kombinuje prevenci před průniky, autentizaci Cisco IP telefonů, distribuovaný firewall, ochranu před internetovými viry, zajišťuje integritu operačního systému a konsoliduje systémové reporty. Zákazníci Cisco CallManageru 4.0, stejně jako zákazníci Cisco Unity a Cisco IP Contact Center získávají všechny uvedené úrovně ochrany a bezpečnosti zdarma.

Nové vlastnosti migrace a spolupráce

Díky nativní podpoře Q Signaling (Q.SIG) a Session Initiation Protocol (SIP) dokáže Cisco CallManager 4.0 spolupracovat s telefonními systémy minulosti i budoucnosti. Q.SIG je světový signalizační standard pro pobočkové telefonní ústředny (PBX), který dovoluje zákazníkům tradičních telefonních ústředen a účtovacích systémů propojit jejich systémy s CallManagerem 4.0.

Podpora SIP umožňuje propojit CallManager 4.0 s mnoha stávajícími a budoucími komunikačními systémy včetně Cisco MeetingPlace, Cisco BTS 10200 a SIP proxy servery Cisco i třetích stran. Tato rozšíření usnadňují - v kombinaci s propojením systémů pomocí protokolu H.323 - integraci systémů Cisco IP Communications s existujícím hlasovým a video zařízením.

Konference pomocí různých médií

Společnost Cisco Systems také představila konferenční server Cisco MeetingPlace™ 8106 Rich-Media Conferencing Server. Cisco MeetingPlace poskytuje pravé výhody konvergovaného prostředí s IP hlasem, videem a webovými konferencemi a používá technologii, kterou Cisco Systems získala díky nedávné akvizici společnosti Latitude Communications.

Cisco MeetingPlace dovoluje uživatelům, aby se účastnili a řídili hlasové a webové konference prostřednictvím Cisco IP telefonu, tradičního telefonu nebo z PC. Uživatelé mohou snadno, prostřednictvím tlačítka na displeji svého telefonu, sledovat plánované hovory, nastavovat hlasové konference a účastnit se setkání probíhajících v reálném čase. Jak Cisco VT Advantage, tak Cisco MeetingPlace tvoří klíčové součásti vize společnosti Cisco Systems, která má za cíl poskytovat zákazníkům komunikační řešení s různými médii.

Ceny a dostupnost

Cisco CallManager 4.0 s serverem Cisco Media Convergence Server 7815 I-2000 stojí 5 995 (USD) a je v současnosti v distribuci. Cisco VT Advantage 1.0 stojí 190 dolarů za jednoho uživatele, včetně USB kamery. Produkt se bude dodávat od dubna 2004.

Konferenční server Cisco MeetingPlace 8106 Rich Media Conferencing Server s potřebným softwarem a uživatelskými licencemi stojí od 69 995 dolarů a jeho distribuce je plánována v průběhu tohoto měsíc.

Cisco

Článek ze dne 29. března 2004 - pondělí