logo itpoint.cz

Členové dozorčí rady Českého Telecomu delegování státem jsou připraveni vzdát se motivačních odměn

Důvodem je jejich společný zájem ochránit společnost před skandalizujícími útoky v době startující privatizace. Celkem se jedná o 5 členů dozorčí rad, zbývajícími jsou zástupci zaměstnanců, se kterými bude tento krok projednán na nejbližším zasedání dozorčí rady.

Předseda dozorčí rady Českého Telecomu Jiří Hurych v neděli potvrdil, že všichni členové, kteří v dozorčí rady zastupují majoritního akcionáře (FNM ČR) a zároveň mají nárok na výplatu odměn, jsou připraveni vzdát se své účasti v tzv. Kompenzačním plánu.

Důvodem je jejich společný zájem ochránit společnost před skandalizujícími útoky v době startující privatizace. Celkem se jedná o 5 členů dozorčí rady (5-ti členů dozorčí rady se kompenzační plán netýkal, protože jako zástupci státu stejně nemohou benefitovat), zbývajícími jsou zástupci zaměstnanců, se kterými bude tento krok projednán na nejbližším zasedání dozorčí rady.

"Chceme tím dát jasný signál, že zájem Českého Telecomu a jeho akcionářů stojí vysoko nad našimi osobními zájmy," vysvětluje Jiří Hurych. Zároveň zdůrazňuje, že tento krok v žádném případě neznamená zpochybnění Kompenzačního plánu jako nástroje motivace pro výkonný management : "Musíme si zvyknout na to, že management společnosti, která prochází tak složitým obdobím jako je restrukturalizace a privatizace, je třeba patřičně motivovat. Každá koruna, kterou si představenstvo vydělá, přináší mnohonásobně vyšší hodnoty akcionářům. A není to jen ověřená zahraniční zkušenost. České republice se to v minulosti bohatě vyplatilo například v případě privatizace Komerční banky."

Jiří Hurych zároveň v této souvislosti připomíná, že Kompenzační plán byl na valné hromadě Českého Telecomu schválen více něž devadesáti procenty akcionářů, tedy nikoliv jen hlasy zástupců státu.

Český Telecom

Článek ze dne 27. září 2004 - pondělí