logo itpoint.cz

Czech On Line chce pod značkou Volný poskytovat datové služby CDMA

Podle sdělení GŘ společnosti Czech On Line Český Telecom pokračuje ve zneužívání uživatelů internetu tím, že nedostatečně podporuje rozvoj ADSL Místo toho spouští prostřednictvím své dceřinné společnosti Eurotel technologii v pásmu, ve kterém má stoprocentní a neregulovaný monopol ...

Společnost Czech On Line požádala společnost Eurotel Praha o zpřístupnění vysokorychlostního internetu pomocí technologie CDMA na velkoobchodním základu. Datové služby založené na CDMA technologii jsou vhodným doplňkem stávajících telekomunikačních služeb Czech On Line.

Czech On Line požádala dne 5.3. 2004 Český telekomunikační úřad o sdělení podmínek k získání licence pro poskytování veřejných telekomunikačních služeb na technologii CDMA v pásmu 450 MHz, avšak do této doby nedostala oficiální vyjádření. Po veřejném prohlášení předsedy ČTÚ Davida Stádníka, že licence nebude zpřístupněna jinému subjektu, podnikla Czech On Line další krok.

Požádala monopolního držitele licence společnost Eurotel Praha o propojení, které by Czech On Line umožnilo prostřednictvím velkoobchodní služby poskytovat vlastní CDMA služby.

"Zdá se, že Český Telecom pokračuje ve zneužívání uživatelů internetu tím, že nedostatečně podporuje rozvoj ADSL. Místo toho spouští prostřednictvím své dceřinné společnosti Eurotel technologii v pásmu, ve kterém má stoprocentní a neregulovaný monopol," říká Charles Peake, generální ředitel Czech On Line, a dodává : "To nemůžeme připustit.

Volný jako průkopník přístupu k internetu se cítí zavázán vůči svým zákazníkům a chce jim nabídnout i vlastní CDMA služby."

Czech On Line

Článek ze dne 29. března 2004 - pondělí