logo itpoint.cz

Czech On Line pokračuje v investicích do bezdrátové sítě

Kladno se stalo další lokalitou, ve které společnost Czech On Line zpřístupnila službu COL Wireless Pro. Tato služba umožňuje trvalé vysokorychlostní bezdrátové připojení k internetu v licencovaném pásmu 3,5 GHz, které je svou kvalitou srovnatelné s pevným připojením. Službu dnes oceňují firmy a podniky všech velikostí - je totiž cenově srovnatelná s vyšší variantou ADSL, ale kvalitativně ji převyšuje.

Kladno se stalo další lokalitou, ve které společnost Czech On Line zpřístupnila službu COL Wireless Pro. Tato služba umožňuje trvalé vysokorychlostní bezdrátové připojení k internetu v licencovaném pásmu 3,5 GHz, které je svou kvalitou srovnatelné s pevným připojením.

"Od konce minulého roku jsme zpřístupnili COL Wireless Pro už v 17 městech. Během prázdnin jsme připojili Kladno a posílili pokrytí Ústí nad Labem a Teplic," uvádí k rozšíření pokrytí Richard Pinc, ředitel obchodní divize Czech On Line. Celkově Czech On Line pokrývá službou COL Wireless Prahu, Říčany, Brno, Ostravu, Hradec Králové, Ústí nad Labem, České Budějovice, Plzeň, Olomouc, Pardubice, Karlovy Vary, Liberec, Teplice, Sokolov, Most, Prostějov, Kladno a v závislosti na místních podmínkách i přilehlé obce v okruhu do 10 km od vysílače.

Pro koho je služba určena ? Službu dnes oceňují firmy a podniky všech velikostí. Je totiž cenově srovnatelná s vyšší variantou ADSL, ale kvalitativně ji převyšuje. Hlavním benefitem COL Wireless Pro je vysoká garance kvality trvalého vysokorychlostního internetu bez agregace či omezení přenosu dat. "Navíc uživateli zdarma poskytneme radiové terminály a nepožadujeme žádné zřizovací poplatky nebo jiné poplatky kromě měsíčního paušálu," dodává Richard Pinc.

Pro službu COL Wireless Pro Czech On Line využívá nejmodernější bezdrátové technologie Walkair a BreezeAccess OFDM. Používané technologie zaručují vysokou spolehlivost a dostupnost přístupového okruhu i v nepříznivých podmínkách. U zařízení typu OFDM dokonce nemusí být přímá viditelnost mezi vysílačem a terminálem uživatele. Přenosová rychlost se pohybuje v rozsahu 256 kbit/s až 4 Mbit/s, přičemž spojení je plně duplexní. To znamená, že komunikace běží v obou směrech (k uživateli i od uživatele) současně, a tedy výrazně rychleji. Připojení k internetu je 24 hodin denně, bez jakéhokoliv časového či datového omezení, jeho rychlost je zaručena. Stabilita připojení je výrazně lepší než u starších technologií.

Czech On Line

Další informacek ke službě COL Wireless naleznete ZDE.

Článek ze dne 6. září 2004 - pondělí