logo itpoint.cz

Damovo ČR významným investorem Sazka Arény

Společnost Damovo Česká republika se stala významným investorem emise dluhopisů pro společnost Sazka a.s. ve výši 20 milionů eur, kterou společně upsaly česko-slovenská finanční a investiční skupina Penta Finance a mezinárodní investiční banka Credit Suisse First Boston.

Společnost Damovo Česká republika, hlavní dodavatel technologií pro Sazka Arénu, se stala významným investorem emise dluhopisů pro společnost Sazka a.s. ve výši 20 milionů eur, kterou společně upsaly česko-slovenská finanční a investiční skupina Penta Finance a mezinárodní investiční banka Credit Suisse First Boston.

"Chválíme především rychlost a profesionalitu, s jakou společnost Penta zorganizovala emisi dluhopisů", říká generální ředitel společnosti Damovo Česká republika dr. Sepp Leimgruber. A dodává : "Společnost Sazka patří k jedné z nejlepších firem v České republice, která dlouhodobě vykazuje stabilní růst zisku a je pro nás dobrým a spolehlivým partnerem jak v obchodních, tak ve finančních vztazích. Proto mají tyto obligace s velmi zajímavou úrokovou sazbou vysokou atraktivitu pro institucionální investory a již jednáme s některými institucemi, které mají o nákup zájem."

Společnost Damovo Česká republika je spolu s dalšími sesterskými firmami součástí globálního nadnárodního konsorcia Damovo Group s působností v 18 zemích světa s ročním obratem za loňský rok 30 miliard Kč. Společnost Damovo se flexibilně přizpůsobuje rychle se rozvíjejícímu trhu a je nezávislým globálním poskytovatelem systémů a řešení, a to včetně systémové integrace, outsourcingu a financování.

80-ti procentní podíl v Damovo vlastní Apax Partners Funds - jedna z největších soukromých finančních skupin na světě, 20 procent patří švédskému telekomunikačnímu koncernu Ericsson.

Damovo

Článek ze dne 11. května 2004 - úterý