logo itpoint.cz

Datovou síť pojišťovny Kooperativa bude spravovat Aliatel

Na základě vnitřního výběrového řízení se Kooperativa rozhodla převést svou stávající páteřní datovou síť pod alternativního operátora, společnost Aliatel. Předmětem dvouletého kontraktu se stala služba pronájmu digitálních okruhů do všech hlavních poboček Kooperativy. Rozhodujícími faktory pro volbu Aliatelu byla cenová výhodnost řešení a flexibilní přístup zaměstnanců telekomunikačního operátora.

Vedoucí alternativní operátor uspěl ve výběrovém řízení u další silné finanční instituce. V sektoru finančních služeb Aliatel začíná pomalu, ale jistě koketovat s pozicí "dominantního operátora".

Na základě vnitřního výběrového řízení se společnost Kooperativa pojišťovna a.s. rozhodla převést svou stávající páteřní datovou síť pod alternativního operátora, společnost Aliatel. Předmětem dvouletého kontraktu se stala služba pronájmu digitálních okruhů do všech hlavních poboček Kooperativy. Vnitřní výběrové řízení proběhlo během prvního pololetí tohoto roku a kromě Aliatelu byl osloven také Český Telecom a společnost Nextra.

"Rozhodujícími faktory pro volbu Aliatelu byla cenová výhodnost řešení a flexibilní přístup zaměstnanců telekomunikačního operátora. Klíčový důraz byl rovněž kladen na bezpečný provoz sítě a spolehlivý přenos informací. Technické řešení od Aliatelu bylo v tomto ohledu pro Kooperativu z hlediska poměru kvality a ceny nejlepší," uvedl ing. Ladislav Zámečník, ředitel úseku informačních technologií společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s.

Obchodní ředitel společnosti Aliatel Mirek Heráň rovněž považuje za rozhodující příznivý faktor ceny vzhledem ke kvalitě služeb, které je vedoucí alternativní operátor schopen dodávat. "V sektoru finančních služeb můžeme mluvit jen s mírnou nadsázkou o tom, že se Aliatel pomalu, ale jistě posouvá do pozice "dominantního operátora". Pro hledisko ekonomické výhodnosti ve spojení s bezpečností a spolehlivostí služeb, které je Aliatel schopen garantovat, mají finanční instituce mimořádný cit. Jsme pochopitelně rádi, že Kooperativa, pojišťovna, a.s. ocenila klady naší nabídky a významnou telekomunikační službu, jejíž význam neustále roste, svěřila právě nám."

Mezi další významné zákazníky Aliatelu z oblasti bankovních a finančních institucí patří např. Česká národní banka, Česká spořitelna, Raiffeisenbank, GE Capital Bank, eBanka, Generali pojišťovna, IC Banka, Českomoravská stavební spořitelna, a. s., Credit Suisse Life & Pensions či UNIQA pojišťovna.

Aliatel

Článek ze dne 7. října 2004 - čtvrtek