logo itpoint.cz

Dělejte scény - Oskar podpoří vznik nových českých filmů

Každý, kdo měl sen, že se jednou stane filmařem, si ho teď může splnit. Stačí se zaregistrovat na www.delejtesceny.cz, poslat do soutěže nápad na film a čekat, jestli se zalíbí profíkům ...

Každý, kdo měl sen, že se jednou stane filmařem, si ho teď může splnit. Stačí se zaregistrovat na www.delejtesceny.cz, poslat do soutěže nápad na film a čekat, jestli se zalíbí "profíkům".

Oskar dává talentovaným lidem možnost vyjádřit se. Tentokrát prostřednictvím filmového plátna! Každý, kdo udrží pero v ruce*, může poslat svůj námět na celovečerní film do soutěže "Dělejte scény!", která začíná dnes a skončí 4. července**.

Námět, který se bude nejvíce líbit odborné porotě složené z předních českých producentů a režisérů, převede na filmový pás některé ze slavných jmen současné české kinematografie.

Ale protože hodnotit, která filmová povídka je nejlepší, bude zapeklitý oříšek, Oskarova filmová porota vybere i šest dalších námětů a ty se stanou předlohou pro krátké filmy.

Jediným omezením pro tvůrce je délka - námět by měl mít maximálně tři strany.

"Chceme dát příležitost všem lidem, kteří si myslí, že by se mohli prosadit ve světě filmu," říká Igor Přerovský, viceprezident pro značku a komunikaci. "Netýká se to přitom pouze lidí, kteří nám pošlou námět, ale také studentů filmových škol, kterým dáme možnost podílet se na přípravě krátkých filmů pod dohledem zkušeného producenta," dodává Igor.

Oskar samozřejmě vznik filmů podpoří i finančně. Vítěz celé soutěže dostane honorář 77 777 korun. Autoři dalších námětů dostanou digitální videokamery v hodnotě 20 tisíc korun. "Vedle toho, že jsme přišli s námětem soutěže, se budeme samozřejmě podílet i na nákladech na celovečerní film i na natočení krátkých filmů. Naším cílem je otvírat lidem možnosti, ke kterým by se jinak nedostali," vysvětluje Přerovský.

Oskar

Článek ze dne 18. května 2004 - úterý