logo itpoint.cz

DORO je č. 3 v Evropě- švédský design přichází do České republiky a Maďarska

Švédská skupina DORO, vstupující na trh v ČR je třetí největší evropskou společností působící v oblasti pevných linek. Díky výrobkům značky DORO již nebude problém sladit užitné vlastnosti telefonu se zákazníkovými požadavky na interiér. Telefon se stává pro uživatele "ozdobou" jeho pracovního či domácího prostředí.

Design a spolehlivost jsou hlavními atributy telefonních přístrojů společnosti DORO, která právě vstupuje na trh v České republice a Maďarsku. Švédská skupina DORO je třetí největší evropskou společností působící v oblasti pevných linek. Díky výrobkům značky DORO již nebude problém sladit užitné vlastnosti telefonu se zákazníkovými požadavky na interiér. Telefon se stává pro uživatele "ozdobou" jeho pracovního či domácího prostředí.

Česká republika se společně s Maďarskem stává dalším domovem pro výrobky společnosti DORO ve střední a východní Evropě. "První zemí v tomto regionu bylo Polsko, kde působíme od roku 2000. Bohaté zkušenosti a úspěchy nás vedly k přesvědčení, že Česká republika a Maďarsko jsou významnými hráči v tomto regionu," říká Rune Torbjörnsen, generální ředitel společnosti DORO. "Ve svém podnikání uplatňujeme bohaté zkušenosti ze zahraniční a s prací s partnerskými firmami. Pro český trh jsme si jako hlavního partnera zvolili ElectroWorld," dodává Rune Torbjörnsen.

Prvními bezdrátovými telefonními přístroji, které DORO uvádí na český a maďarský trh, jsou telefony modelové řady s označením 500. Sérii "500" je možné nazvat "ženskou sérií". Při vývoji zde byly uplatněny poznatky z testovaní telefonů v průběhu vývojové fáze. Bylo prokázáno, že ženy kladou vyšší nároky na design a funkce telefonů než muži, ale nevěnují se tolik technickému řešení. Doro 520 je nejlépe prodejný produkt značky Doro na všech trzích. Série bude doplněna sortimentem výrobků s rozšířenými technickými funkcemi a kombinovanými sadami (dvě sluchátka). Design série telefonů 500 byl navržen francouzskou společností Absolut Reality se sídlem v Paříži.

"Ze stávajících trhů, na nichž společnost Doro působí, máme poznatky, že moderní design telefonů DORO je atraktivní nejen pro ženy, ale i pro ty muže, kteří jsou příznivci uživatelsky přívětivých produktů, které by se daly charakterizovat jednoduchostí designu i funkcí, přitom však přinášejí do domácnosti pocit luxusu," pokračuje Frederik Magnusson, designér ze společnosti Propeller ze Stockholmu, které byla udělena řada ocenění, podílející se na vývoji telefonů řady 900 společnosti DORO.

"Česká republika a Maďarsko jsou rychle se rozvíjející trhy a jejich členství v EU přirozeně podporuje rozvoj obchodu. Právě na tyto trhy uvádíme nejpopulárnější z našich řad telefonů, které se dobře prodávají v celé Evropě, a proto předpokládáme srovnatelný úspěch v České republice a Maďarsku," konstatuje Rune Torbjörnsen, generální ředitel společnosti DORO.

Více o společnosti Doro

Doro navrhuje, vyvíjí a prodává produkty z oblasti telekomunikací pro domácnosti a pro firmy. Mimo telefonů pro soukromé uživatele a firmy a mimo vysílaček společnost Doro také nabízí příslušenství jako např. náhlavní soupravy (headset), záznamníky a produkty na identifikaci volajícího. Zkušenosti a kvalita, zaměření na uživatelskou přívětivost a design udělaly ze společnosti Doro jednu z vedoucích společností v oboru výroby telefonní techniky ve Švédsku. Prostřednictvím své dceřiné společnosti UpGrade Communication nabízí Doro také řešení pro širokopásmovou komunikaci a IP telefonii. V roce 2003 vykázala skupina Doro tržby ve výši 648 milionů SEK a zisk ve výši 28 milionů SEK. Sídlo skupiny Doro se nachází ve městě Lund ve Švédsku. Doro má dceřiné společnosti v sedmi evropských zemích a v Austrálii. Akcie společnosti Doro jsou kotovány na stockholmské burze, kde jsou registrovány na seznamu O.

DORO

Článek ze dne 30. září 2004 - čtvrtek